Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Northstar at Tahoe

(1900 – 2580 m. n. m.)
V kalifornském pohoří Sierra Nevada se asi 10 km od města Tahoe City rozkládá jeden z nejoblíbenějších místních lyžařských resortů. Northstar at Tahoe  je ukryto ve vysokém jehličnatém lese a je ideálním místem pro strávení pohodové rodinné dovolené. Zdejší stylová alpská vesnička má dokonalé zázemí pro děti všech věkových kategorií. Připraveno je zde pro ně osm dětských terénních parků, snowtubingové, bobové a sáňkařské dráhy, jízdy se psím spřežením, prolézačky, schovávačky a magické koberce. Děti se opravdu nudit nebudou – čekají je také naučná představení na sněhu, promítání i vyprávění pohádek. Funguje zde také lyžařská škola s dětskými výukovými programy. To vše má na starost školený a zkušený personál. Pro děti jsou zde uzpůsobeny také sjezdové tratě, které jsou chráněny před větrem a mají vhodný sklon i délku. Navíc většina restaurací nabízí speciální dětská menu. V tomto kalifornském resortu budou spokojené nejen děti, ale také jejich rodiče!

Do vesničky Northstar je zakázán vjezd motorových vozidel. Své auto tak musíte nechat na odstavném parkovišti nedaleko hlavní gondoly, za které se však platí 15 dolarů, nebo zdarma ve spodním parkovišti na konci vesničky. Spojení s gondolou je pak zajištěno kyvadlovými autobusy. Gondolou se dostanete na základnu Big Springs, která se rozkládá na úpatí hory Mount Pluto měřící 2583 metrů nad mořem. Na rozloze 979 hektarů je lyžařům k dispozici 70 sjezdových tratí převážně modré a černé náročnosti, které jsou obsluhovány množstvím moderních lanovek a vleků. Nejdelší trať má 4,7 km. Všechny sjezdovky musely být prokáceny v hustém jehličnatém lese a můžete zde tedy lyžovat i během špatného počasí. Ve spodní části areálu jsou pro začátečníky připraveny mírné zelené tratě. V těchto partiích narazíte také na terénní park Polaris, kde se konají akce s živou muzikou a tancem na sněhu. Nedávno byly na úpatí kopce Lookout Mountain prokáceny nové černé tratě a není jisté, zda se nebude v budoucnu s rozšiřováním areálu pokračovat. Pro milovníky běžeckého lyžování je v oblasti areálu připraveno 50 km upravovaných a značených tratí, které jsou však zpoplatněny. Celodenní skipas  pro dospělou osobu vyjde na $57 a platí i v pěti okolních areálech kolem jezera. Díky dostatečné nadmořské výšce je zde zaručena kvalitní sněhová pokrývka. Ročně zde v průměru nasněží kolem 9 metrů, přesto zde sněhová děla pokrývají zhruba 50 % všech sjezdovek. Lyžařská sezóna trvá od listopadu do poloviny dubna.

Neustále jsou také budovány nové hotely, apartmány a ubytovací komplexy, výkonnější lanovky a modernější vleky. Celkově se můžete ubytovat v některém z 267 objektů s kapacitou 5500 lůžek. Mnoho z nich se nachází kolem příjezdové cesty do vesnice, ostatní najdete přímo pod lyžařskými terény. Ubytování poskytuje také nedaleké horské městečko Truckee. I zde však nabídka značně převyšuje poptávku. Sjezdovkám nadosah je několik restaurací, včetně populární samoobslužné restaurace Summit Grille, která je situována ve výšce 2500 metrů nad mořem. Z její sluneční terasy se hostům naskýtá překrásný výhled na jezero Lake Tahoe.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko