Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

New Hampshire

Na severovýchodním pobřeží Spojených států amerických se v oblasti nazývané jako Nová Anglie rozkládá federální stát New Hampshire. Jeho sousedními státy jsou Kanada, Maine, Massachusetts a Vermont. Východ státu je omýván vodami Atlantského oceánu. New Hampshire se připojil k Unii 21. června roku 1788 a stal se tak 9. státem USA.

Tento malinký stát s rozlohou 24 217 km² je převážně hornatý, nejvyšší vrchol Mount Washington zde dosahuje výšky 1917 metrů nad mořem. Zasahují zde totiž výběžky Apalačského pohoří a údolí jsou porostlé hustými listnatými lesy. Státem protékají řeky Androscoggin River, Connecticut River a Merrimack River. Vytvořila se zde také četná jezera, z nichž nejznámější je Lake Winnipesaukee.

Název New Hampshire dostalo území po anglickém kraji Hampshire, kde po mnoho let žil Kapitán John Mason. Hlavním odvětvím ekonomiky státu je elektrotechnický, strojírenský, textilní, obuvnický a chemický průmysl. Zemědělství je založeno na pěstování ovoce, zeleniny, pícnin, chová se skot a drůbež.

V New Hampshiru dnes žije kolem 1,3 milionu obyvatel, z čehož převážnou většinu (96%) tvoří běloši. Zbylé čtyři procenta jsou rozděleny mezi černochy, míšence, indiány a Asiaty. Obyvatelé hispánského původu představují – bez ohledu na rasu – 1,7% populace. Asi 80% obyvatelstva je křesťanského vyznání, převažují zde protestanti, za nimi následují římští katolíci. Kolem 19 % lidí je bez náboženského vyznání a asi 1% tvoří židé. Hustota zalidnění je 53 obyvatel na kilometr čtvereční.

Hlavním městem je Concord s asi 41 tisíci obyvateli. Mnohem větší a známější je však Manchester, který má přes 108 tisíc obyvatel. Další zajímavá města jsou Nashua, Derry, Rochester, Salem, Dover, Merrimack, Londonderry a Hudson.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

TERMÁLNÍ OSTROV ISCHIA 2017

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8, 10, 12, 15-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 5.790 Kč.

 

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska

Pojeďte s CK TILIA na velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně
Sleva 1000 Kč pro rezervace do 31. 10. 2017

ZÁJEZDY ONLINE 2017

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko