Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Whiskeytown NRA

Národní rekreační oblast Whiskeytown se rozkládá v Shasta-Trinity National Forest. Jde o dva oddělené parky, které byly založeny v roce 1954, ale jejich hranice nejsou patrné. Whiskeytown je oblast známá pro své neobvyklé přírodní útvary, které spolu silně kontrastují. Jde například o děravé žulové vrcholy, útesy a skály, přes kopcovitý venkov s jeho proslulými charakteristickými rysy.

Jezero Whiskeytown Lake je člověkem vytvořená zásobárna vody. Tento rezervoár se rozkládá na ploše 3200 akrů a je tvořen 36 mílemi původního břehu. Jezero tak poskytuje nekonečné možnosti vodních sportů a je rájem pro všechny milovníky vody. Kromě plavání si zde můžete vyzkoušet také sportovní potápění s kyslíkovým přístrojem, vodní lyžování, plavbu na lodi nebo rybaření. Ale park s jezerem není jen pro vyznavače vodních sportů, na své si zde přijde opravdu každý. V blízkosti se nachází pohoří Shasta Bally Mountain, kde se můžete věnovat horolezectví. Pohoří je samozřejmě přitažlivé také pro milovníky turistiky a cykloturistiky, jelikož je protkáno řadou stezek nejrůznějších délek a náročností.

V parku se nabízí také mnoho příležitostí pro celodenní výlety, pikniky, ježdění na koni či dokonce lovení zvěře. Whiskeytown získal své jméno po skupince oslů, kteří byli v minulosti vysláni s nákladem whiskey do jiného města. Na trati ale ztratili pevnou půdu pod nohama a nešťastnou náhodou se jim whiskey rozlila do blízké rokle. Jejich cesta tedy nebyla dokončena. V parku se však dnes nachází ještě pozůstatky mnoha měst, které zde vyrostly v dobách zlaté horečky v Kalifornii.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko