Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Whiskeytown NRA

Národní rekreační oblast Whiskeytown se rozkládá v Shasta-Trinity National Forest. Jde o dva oddělené parky, které byly založeny v roce 1954, ale jejich hranice nejsou patrné. Whiskeytown je oblast známá pro své neobvyklé přírodní útvary, které spolu silně kontrastují. Jde například o děravé žulové vrcholy, útesy a skály, přes kopcovitý venkov s jeho proslulými charakteristickými rysy.

Jezero Whiskeytown Lake je člověkem vytvořená zásobárna vody. Tento rezervoár se rozkládá na ploše 3200 akrů a je tvořen 36 mílemi původního břehu. Jezero tak poskytuje nekonečné možnosti vodních sportů a je rájem pro všechny milovníky vody. Kromě plavání si zde můžete vyzkoušet také sportovní potápění s kyslíkovým přístrojem, vodní lyžování, plavbu na lodi nebo rybaření. Ale park s jezerem není jen pro vyznavače vodních sportů, na své si zde přijde opravdu každý. V blízkosti se nachází pohoří Shasta Bally Mountain, kde se můžete věnovat horolezectví. Pohoří je samozřejmě přitažlivé také pro milovníky turistiky a cykloturistiky, jelikož je protkáno řadou stezek nejrůznějších délek a náročností.

V parku se nabízí také mnoho příležitostí pro celodenní výlety, pikniky, ježdění na koni či dokonce lovení zvěře. Whiskeytown získal své jméno po skupince oslů, kteří byli v minulosti vysláni s nákladem whiskey do jiného města. Na trati ale ztratili pevnou půdu pod nohama a nešťastnou náhodou se jim whiskey rozlila do blízké rokle. Jejich cesta tedy nebyla dokončena. V parku se však dnes nachází ještě pozůstatky mnoha měst, které zde vyrostly v dobách zlaté horečky v Kalifornii.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko