Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mojave National Preserve

Jako ve známém hollywoodském westernu si budete připadat, pokud navštívíte kalifornskou rezervaci Mojave nacházející se v samotném srdci stejnojmenné pouště. Oblast je místem, kde se setkávají tři velké pouště – Mojave, Sonoran a Great Basin. Toto výjimečné pouštní prostředí má chránit přírodní rezervace, která zde byla vyhlášena v roce 1994.

Tato oblast je jen velmi řídce osídlena, většina obyvatel se soustřeďuje do měst Baker a Barstow, jinak jsou zde jen menší osady. V minulosti byla pouštní krajina překážkou pro dobrodruhy i osadníky mířící do bohatého pobřežního pásu jižní Kalifornie. Mnoho lidí sem mířilo také s vidinou rychlého zbohatnutí. Zdejší krajina totiž ukrývá četné minerální bohatství, jako je zlato, stříbro a borax. Na několika místech se do dnešních dní dochovaly známky o důlní činnosti.

Dnes je však Mohavská poušť domovem spíše pro cca 300 druhů živočichů, žije zde například tarantule – největší pavouk světa s rozpětím noh až 15cm, chráněné pouštní želvy, kojoti a mnoho dalších. V rezervaci narazíte na spoustu zajímavých lokalit, které vznikly vulkanickou činností. Jde například o lávová pole, sopečné kužely, vysoké písečné duny, krátery a další.

Jednou z atrakcí parku je osada Kelso Depot, která byla vybudována ve španělském stylu v roce 1924 a sloužila až do roku 1985. V současnosti zde byla zrekonstruována původní historická budova nádraží, která sloužila na lince Union Pacific mezi městy Los Angeles a Las Vegas. Jinak je prozatím osada jakýmsi městem duchů, ale do budoucna se plánuje zde udělat návštěvnické centrum.

Pro zájemce jsou v parku k dispozici tři kempy, kde je možné se ubytovat a strávit tak noc přímo ve zdejším jedinečném prostředí. Nejvhodnější dobou pro návštěvu je pozdní jaro, kdy se na pár týdnů rozkvete pouštní rostlinstvo. Během letní sezóny zde panují nesnesitelná vedra.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko