Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Point Reyes NS

Jako Point Reyes je označován maják nacházející se na kalifornském pobřeží nedaleko San Francisca. V 19. století se v této oblasti rozmohla čilá námořní doprava, kterou však ohrožovaly nejrůznější nástrahy v podobě mělčin, útesů a častých mlh. Vláda se proto v roce 1852 rozhodla, že nechá vystavět maják a tím sníží rizika spojená s plavbou. Maják totiž bude projíždějící lodě varovat před zrádným pobřežím.

Výstavba majáku, jehož světlo bylo vidět až do vzdálenosti 24 námořních mil, byla dokončena v roce 1870 a stála 25 tisíc dolarů. V dnešní době již maják neslouží svému účelu, je však centrem parku, který zde byl v roce 1962 vyhlášen. Park ochraňuje tuto jedinečnou část kalifornského pobřeží.

V období od ledna do dubna jsou zdejší vody skvělým místem, kde lze pozorovat migrující kalifornské šedé velryby. Velryby tudy proplouvají na své cestě ze studených vod Aljašky do teplých vod Mexika. park se stal domovem pro početné druhy mořských ptáků a najdete zde také množství vzácných rostlin. Příroda je zde tvořena skalnatými útesy, které se svažují do tříštících se vln, najdete zde však také dlouhé pláže, písečné duny a rozkvetlé louky. Příroda je zde opravdu nedotčená a poskytuje tak unikátní svědectví o původním prostředí na pobřeží.

Maják je situován asi jen 50 mil od známého sanfranciského mostu Golden Gate Bridge. Dostanete se k němu po Pacific Coast Highway, která vede skrz hornatý pobřežní pás a míjí několik osad, které vypadají, jako by se v nich zastavil čas. V parku se dnes nachází 3 návštěvní centra, kde se turisté dozvědí potřebné informace o celé oblasti.

Prvními obyvateli zálivu byli indiáni kmene Miwoks, kteří zde žili v souladu s přírodou a prostředím. Dochovalo se zde proto po nich jen velmi málo stop a informací. V roce 1579 v zálivu zakotvil Sir Francis Drake a tak začala kolonizace jejich území.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko