Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Muir Woods NM

V dávné minulosti pokrývaly území Kalifornie a většiny severní polokoule rozsáhlé sekvojové lesy. Postupem času se s proměnami klimatu jejich výskyt zmenšil, až nakonec zůstaly sekvoje jen na malých izolovaných územích. V dobách, kdy na západní pobřeží Ameriky dorazili první bílí osadníci a kolonisté, rostly na území Kalifornie jen dva druhy sekvojí – sekvoje obrovská a sekvoje vždyzelená.

Sekvojové dřevo se stalo výhodným těžebním artiklem, ze kterého se dalo poměrně rychle zbohatnout. V oblasti tak začaly vznikat pily a četné dřevozpracující firmy. Před rokem 1900 bylo území dnešního parku posledním místem, kde neproběhla žádná těžební činnost. Výhodou tohoto místa byla totiž jeho těžká dostupnost, ukrývá se mezi stráněmi v malém údolí. Celou tuto oblast v roce 1905 odkoupil obchodník a kongresman William Kent s ženou Elizabeth.  Neměli jen však k těžbě dřeva, ale chtěli tak ochránit unikátní tisícileté stromy.

Později darovali tyto pozemky federální vládě, která jim zajistila jejich dlouhodobou ochranu. V roce 1908 prohlásil tehdejší prezident Theodore Roosevelt toto místo za park se statusem národního monumentu. Původně se park měl jmenovat po svém zachránci kongresmanu Kentovi. Ten však navrhnul, aby park nesl jméno uznávaného botanika a horlivého ochránce kalifornské přírody Johna Muira - Muir Woods National Monument. Tento název se ujal a park se tak jmenuje dodnes.

Park ochraňuje poslední pozůstatky zvláštních a jedinečných stromů sekvojí. Nejvyšší sekvoje v parku měří 79 metrů, průměrné stáří místních stromů je 500 - 800 let, najdou se zde však ještě starší exempláře, které začaly růst už v období před 1100 lety. Park se rozkládá jen 12 mil od San Francisca a dostanete se do něj po úzké silničce Muir Wood Road, které odbočuje z Pacific Coast Highway. Poté, co byl v roce 1937 otevřen most Golden Gate Bridge, vzrostla návštěvnost parku až na trojnásobek. V dnešní době se roční návštěvnost parku šplhá k milionu lidí.

Zvláště v letní sezóně a o víkendech může být v parku poměrně rušno a přelidněno. Pro návštěvníky bylo vybudováno rozsáhlé parkoviště, které má i přesto někdy problém pojmout všechny přijíždějící vozy. V návštěvnickém centru získáte potřebné informace o parku. Několikrát denně se odtud pořádají organizované výpravy s průvodcem. Vydat se můžete po třech základních pěších okruzích, které jsou dlouhé půl, jednu a dvě míle. Záleží tedy jen na vás, kterou si vyberete. Všechny trasy vedou kolem říčky Redwood Creek a skrz prales sekvojí Redwood.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko