Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lava Beds NM

V severovýchodní Kalifornii se nachází několik míst, které jsou památkou na rozsáhlou sopečnou činnost, která zde v minulosti probíhala. Jedním z těchto míst je také Lava Beds National Monument, který byl vyhlášen v roce 1925. Jde o lávové pole, které je protkáno desítkami až kilometr dlouhými lávovými tunely.

Láva pochází z erupce vulkánu Mammoth Crater, ke které došlo před asi 30 tisíci lety. Láva se tehdy valila po svahu dolů, na povrchu ztuhla, ale uvnitř stále proudila. Jakmile sopka přestala chrlit, láva odtekla a zůstaly po ní četné chodby. Protože se erupce během staletí častokrát opakovaly, můžete se na některých místech setkat s chodbami v několika patrech. Jednotlivé tunely a jeskyně jsou často vzájemně propojeny do obrovských labyrintů. Mnohé podzemní prostory se do dnešních dní nedochovaly, jejich pozůstatkem jsou jen velká balvanová pole.

Uprostřed parku můžete navštívit Visitors Centre, kde získáte potřebné informace o historii a zajímavostech celé oblasti. K výpravě do podzemí je nutné mít s sebou ochrannou přilbu a elektrickou svítilnu – veškeré vybavení vám zde rádi půjčí. Svítilny, které jsou majetkem parku, však nevydávají příliš silné světlo, proto je lepší spoléhat se na vlastní vybavení.

Oblastí vede jednosměrný turistický okruh Cave Loop Road, v jehož těsné blízkosti jsou vstupy do asi 15 jeskynních labyrintů. Do některých je vstup umožněn po kamenném chodníku, do jiných vede cesta po kovovém žebříku.  Během hlavní sezóny se v této části parku potkáte s davy turistů. Pokud chcete mít více klidu, vydejte se do okolních jeskyní, které jsou od návštěvnického centra více vzdáleny.

Původními obyvateli tohoto území byli indiáni kmene Modock. Ti v letech 1872 – 1873 využili místní lávové tunely jako úkryt, v nichž vzdorovali po dobu několika měsíců americké armádě. Ta se snažila donutit indiány, aby odešli zpátky do rezervace, kam byli před několika lety násilně umístěni. Konflikt nakonec skončil kapitulací indiánů, kteří podlehli téměř dvacetkrát silnější armádní přesile. Indiánský náčelník Captain Jack byl společně se třemi dalšími vůdci na místě pověšen, ostatní indiáni byli přesunuti do rezervace v Oklahomě.

Parků s takovouto lávovou krajinou je na území Spojených států amerických poměrně dostatek, ale Lava Beds je unikátní právě díky svému bohatému podzemí, které je zpřístupněné veřejnosti. Pokud budete mít cestu kolem, rozhodně se sem zastavte, vyplatí se to. Než zdejší podzemí prozkoumáte, vám bude trvat několik hodin. Další zábavou je pak zdolávání vrcholů sopečných kuželů nebo návštěva lávového či obsidiánového pole.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko