Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Redwood NSP

Redwood National State Park, který byl vyhlášen v roce 1968, se rozkládá v severní Kalifornii na pacifickém pobřeží. V parku se nacházejí nejvyšší stromy na světě – sekvoje vždyzelené, které dorůstají do výšky až 112 metrů, přičemž větve se začínají objevovat teprve ve výšce mezi 35 – 60 metry. Jejich kořeny zasahují do hloubky pouhých 2 až 3 metrů, zato jejich rozpětí dosahuje klidně 17 metrů. Tyto stromy se mohou dožít až neuvěřitelných 2000 let, ale průměrná doba života je mezi 500 až 700 lety. Obrovské stromy mohou vážit až 500 tun.

Největším nebezpečím jsou pro Redwood záplavy, které odhalují kořeny stromů a odplavují zeminu. V lepším případě se může stát, že voda přinese novou půdu, ve které se uchytí nové kořeny. Mnohé stromy takto přežily několikeré záplavy bez újmy. Při procházce parkem si budete připadat opravdu malinkatí, zvláště když pohlédnete do vzdálených korun stromů. Příbuznými těchto sekvojí jsou sekvoje obří, které mohou být mnohem širší, ale rozhodně nedosahují tak úctyhodných výšek.

Tyto jedinečné pralesní porosty společně s přilehlými oblastmi prérií a pozůstatky sídel původních indiánských obyvatel byly zapsány v roce 1980 na Seznam světového dědictví UNESCO. Samotný pás lesu Redwood je široký kolem 80 kilometrů a poskytuje domov 75 druhům savců, 398 druhům ptáků a najdete zde 865 rostlinných druhů. Ochranu parku potřebují hlavně divoká zvířata jako je liška šedá, vydra, tchoř, puma, sokoli, alky a pelikáni hnědí.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko