Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Los Angeles

Druhé největší americké město Los Angeles (zkráceně jen L. A.) se nachází v Kalifornii a představuje tak největší metropolitní centrum na západním pobřeží. Rozkládá se na západě země, v blízkosti jižní hranice s Mexikem, na pobřeží Tichého oceánu. Město zaujímá rozlohu 1 290,6 km² a žije zde kolem 4 milionů obyvatel. Kromě samotného centra s názvem City of Los Angeles patří k městu ještě metropolitní oblast zahrnující pod sebe asi 80 měst a městeček, jako je Beverly Hills, Pasadena, Long Beach, Inglewood, Santa Monica, Torrance a Compton. Pro centrum L. A. – takzvaný „Downtown“ jsou typické vysoké mrakodrapy, zatímco v okrajových částech najdeme spíše jen nízké rodinné domky.

Historie města sahá do roku 1542, kdy na zdejším pobřeží přistáli španělští dobyvatelé. Samotné L. A. bylo založeno dne 4. září roku 1781 jako malé misijní sídlo se složitým názvem „El Pueblo de Nuestra Señora la Reina de los Ángeles de la Porciúncula“ - Město Naší Paní, královny andělů z Porciunkule. V období od 20. do 40. let 19. století patřilo město i s celou Kalifornií Mexiku, v roce 1846 bylo pak obsazeno americkými vojsky. V roce 1850 mělo již 1600 obyvatel a bylo začleněno do Spojených států amerických.

Město se poměrně rychle rozrůstalo a jako přístav stoupalo na významu. V roce 1873 bylo napojeno na železniční síť a o 6 let později zde stála první univerzita. Od doby svého vzniku bývá L. A. často sužováno silnými zemětřeseními, žádné z nich naštěstí město nijak vážněji nepoškodilo. Po roce 1913 zaznamenalo město díky vybudování nového vodovodu obrovský příliv imigrantů. Los Angeles bylo v letech 1932 a 1984 dějištěm X. a XXII. letních olympijských her.

Z Los Angeles se v průběhu 80. let 20. století stalo město zbohatlíků, kteří obývají domy a sídla na luxusních předměstích, jako je například Beverly Hills a jiné. Jejich bohatství zároveň hrubě kontrastuje s chudými příbytky imigrantů z oblasti Mexika. Obyvatelé města jsou označováni jako „Angelenos“. V tomto multikulturním městě se nachází velké množství etnických čtvrtí a má také pestré národnostní složení. Počet Hispánských obyvatel stále stoupá, ale kriminalita ve městě naštěstí rok od roku klesá.

Turisté vyhledávají Los Angeles hlavně pro jeho příjemné subtropické podnebí, pobřeží Atlantského oceánu a kilometry dlouhých písčitých pláží. Los Angeles je jedno z nejvýznamnějších světových center kultury, vědy, technologií, mezinárodního obchodu a vzdělání. Los Angeles se skládá z množství různých čtvrtí a je rozděleno do několika regionů.

Největším lákadlem Los Angeles je Hollywood a jeho Beverly Hills, což je čtvrť, kde žijí převážně filmové hvězdy a nejrůznější celebrity. V západní části města najdeme oblíbené lokality jako je Santa Monica, Malibu nebo Venice Beach. Ve městě jsou nepřeberné možnosti zábavy, nočního života, výhodných ale i luxusních nákupů, výletů a kultury. Lidé se zde hodně věnují aktivitám na čerstvém vzduchu, sportují, běhají, jezdí na kolečkových bruslích, kolech či koloběžkách. Nedaleko Los Angeles se nachází mnoho přírodních zajímavostí, jako je například pobřežní čára od Big Sur, divoké hory Sierra Nevada a Mohavská poušť.

Ačkoliv není Los Angeles hlavním městem Kalifornie, je jejím hlavním ekonomickým a průmyslovým centrem. Je to největší centrum výrobního průmyslu ve Spojených státech amerických. Příjmy plynou zejména z mezinárodního obchodu, turistiky, výroby luxusního zboží a samozřejmě také z průmyslu filmového. V Los Angeles se nachází jeden z nejvýznamnějších přístavů v Severní Americe, kde probíhá přeprava zboží mezi Asií a Severoamerickým kontinentem.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.

Petersen Automotive Museum - stylové muzeum aut v Los Angeles

Petersen Automotive Museum - stylové muzeum aut v Los Angeles

Skutečným zážitkem pro milovníky historických i moderních automobilů a dalších vozítek všeho druhu bude návštěva Petersen Automotive Musea v kalifornském Los Angeles. Dokumentuje totiž vývoj automobilové kultury ve Spojených státech amerických.

celý článek

 

Kalifornská univerzita UCLA

Kalifornská univerzita UCLA

V kalifornském Beverly Hills se v části zvané Westwood Village nachází University of California Los Angeles, zkráceně UCLA, která se pyšní prvotřídním renomé. Její součástí je řada kateder a fakult, ale také uznávaná UCLA Hospital.

celý článek

 

Mann´s Chinese Theatre v Los Angeles

Mann´s Chinese Theatre v Los Angeles

Divadlo Mann´s Chinese Theatre je jednou z nejznámějších památek v americkém Hollywoodu. Jde o kino, jehož fasáda připomíná čínský chrám. Otevřeno bylo v roce 1927, kdy zde byla uvedena slavnostní premiéra „Krále králů“ od Cecila B. De Millea.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko