Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Illinois

Illinois je 21. státem Spojených států amerických, který leží v centrální části Ameriky a na severovýchodě přiléhá k Michiganskému jezeru. Jedním z padesáti spolkových států USA se stal 3. prosince 1818. Název státu pochází ze slova Illiniwek, kterým se označovaly původní kmeny. Illinois sousedí se státy Iowa, Missouri, Kentucky, Indiana a Wisconsin. Illinois je se svou rozlohou 140 998 km² 25. největším státem USA.

V Illinois žije kolem 13 milionů obyvatel, což z něj dělá pátý nejlidnatější stát USA. Převážnou většinu (70%) populace tvoří běloši, asi 14% černoši a zbytek pak indiáni, asiaté a další rasy. Přibližně 15% populace je hispánského původu. Většina obyvatel jsou křesťané, největší zastoupení zde mají protestanti a římští katolíci. Setkáte se zde však také s metodisty, luterány či presbyteriány. V okolí Chicaga žije početná muslimská komunita.

Nejvýznamnějšími zemědělskými produkty jsou kukuřice, sójové boby, skot, mléčné produkty a pšenice. Nejrozšířenějšími průmyslovými odvětvími jsou strojírenství, potravinářství, chemický průmysl, elektrotechnický průmysl, metalurgie barevných kovů, dopravní strojírenství. Významné jsou také naleziště uhlí a ropy.

Hlavním městem se stal Springfield, největším městem je však Chicago nacházející se u břehů Michiganského jezera. Díky strategické poloze a díky rozšiřující se železnici se v polovině 19. století stalo z Chicaga průmyslové a obchodní centrum. Dnes jde o moderní, čisté a poměrně dost zelené město s množstvím parků.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.

Chicago - větrné město

Chicago - větrné město

„Windy City“ se přezdívá severoamerickému Chicagu proto, že tu často fouká od Michiganského jezera. Právě na jeho břehu vyrostlo dnes třetí nejlidnatější město Spojených států amerických. V celé metropolitní oblasti Chicaga žije takřka deset miliónů obyvatel.

celý článek

 
 
 

Náš tip

VÁNOCE A SILVESTR V ALPÁCH

Zažíjte Vánoce nebo Silvestr na horách. Francie, Savojské Alpy - 8-denní SKIPASS, ubytování v rezidenci u sjezdovky, doprava - vše od 7 700 Kč za osobu. 

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko