Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alabama

Na jihovýchodě USA se rozkládá stát Alabama, který se svou rozlohou může rovnat bývalému Československu.  Ve státě, který sousedí s Floridou, Mississippi, Tennessee a Georgií dnes žije okolo 4,5 milionu obyvatel. Povrch je převážně rovinatý, nejvyšší vrchol Cheaha Mountain nacházející se v Blue Mountain měří 734 metrů nad mořem. Vyskytují se zde husté lesy, ale také úrodná půda, kterou intenzivně obdělávají místní obyvatelé. Pěstuje se zde například bavlna, podzemnice olejná a sója. Jižní část státu zasahuje až k pobřeží, které je omýváno vodami Mexického zálivu. Na území Alabamy dnes najdete 6 národních parků, kde našlo své útočiště mnoho druhů rostlin a živočichů a setkáte se zde s nádhernou a nedotčenou přírodou.

Původně oblast Alabamy obývaly indiánské kmeny, které ji nazývaly Alibama, což v překladu znamená „dar života“. S příchodem prvních Evropanů bylo původní obyvatelstvo postupně vytlačováno a o území se začaly přít tři strany – Španělé, Angličané a Francouzi. Nakonec zemi společně s Louisianou obsadili Francouzi, kteří ji následně prodali Spojeným státům Americkým. V roce 1819 se Alabama začlenila do Unie a stala se 22. státem USA.

Začali se sem ve velkém dovážet černí otroci z Afriky, kteří již v roce1860 tvořili polovinu obyvatelstva státu. Dnes tvoří černošské obyvatelstvo 27% alabamské populace. Až do 60. let 20. století trvala v Alabamě rasová diskriminace a nevraživost. Alabama byla v minulosti dějištěm mnoha černošských protestů a právě zde vznikla rasistická organizace Ku-Klux-Klan. Nejznámějším bojovníkem za práva černochů byl alabamský rodák Martin Luther King, který v roce 1964 obdržel Nobelovu cenu míru.  V roce 1968 byl však zavražděn fanatikem bílé pleti, který nesouhlasil s jeho názory.

Přestože největším městem je Birmingham, hlavním městem Alabamy se stalo Montgomery, kde žije přibližně 300 tisíc obyvatel. Hlavní město vzniklo v roce 1819 sloučením dvou měst ležících na řece Alabama. Mezi nejvýznamnější památky patří Alabama State Capitol, najdete zde Alabamskou státní univerzitu i Auburn Univerzity Montgomery. Město žije poměrně výraznou vojenskou minulostí i současností, což je způsobeno blízkostí letecké základny Maxwell Air Force Base.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

VÁNOCE A SILVESTR V ALPÁCH

Zažíjte Vánoce nebo Silvestr na horách. Francie, Savojské Alpy - 8-denní SKIPASS, ubytování v rezidenci u sjezdovky, doprava - vše od 7 700 Kč za osobu. 

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko