Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Devils Postpile NM

Nádherná jezerní a horská krajina nedaleko Yosemitského národního parku v Kalifornii ukrývá jedinečnou přírodní zajímavost – Devils Postpile National Monument. Tato skalní formace připomínající obří varhany je situována v nadmořské výšce 2500 metrů. Stáří varhan se odhaduje na více než 900 tisíc let a vznikly vulkanickou činností. Vrstva lávy po čase zchladla a tak vznikly většinou šestiúhelníkové sloupy. Čedičové sloupy pak byly odkryty působením ledovce. Dodnes je možné na horní straně sloupů vidět pravidelné drážky způsobené ledovcem. Útvar z šedomodrého čediče je 300 metrů dlouhý a 70 metrů vysoký.

Celá oblast v blízkosti pohoří Sierra Nevada je unikátní pro svou bohatou geologickou minulost. V roce 1911 byl Devils Postpile prohlášen národním monumentem a v současné době je veřejnosti zpřístupněn pouze během léta. Již v polovině října zde totiž napadne první sníh.

Návštěvníci musí zanechat svá auta na parkovišti v Mammoth Mountain a pak se nechat placeným autobusem dopravit až do parku. V okolí se také nacházejí tři kempy, kde je možné stanovat. Autobus odjíždí z Mammoth Mountain Main Lodge Gondola Building a zastávku má ještě na Minaret Station.

Jednou ze zajímavostí parku je také 30 metrů vysoký vodopád Rainbow Falls nacházející se na řece Middle. Z Devils Postpile k němu vede přírodní stezka Rainbow Falls Trailhead v délce kolem 2,5 míle. K samotnému vodopádu se dostanete po kamenných schůdcích, můžete si ho tedy prohlédnout jak zespod, tak i z vyhlídky u jeho horní hrany. Své jméno získal vodopád podle duhy, která zde velmi často vzniká. V okolí vodopádu se také nachází ztuhlá láva.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko