Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Devils Postpile NM

Nádherná jezerní a horská krajina nedaleko Yosemitského národního parku v Kalifornii ukrývá jedinečnou přírodní zajímavost – Devils Postpile National Monument. Tato skalní formace připomínající obří varhany je situována v nadmořské výšce 2500 metrů. Stáří varhan se odhaduje na více než 900 tisíc let a vznikly vulkanickou činností. Vrstva lávy po čase zchladla a tak vznikly většinou šestiúhelníkové sloupy. Čedičové sloupy pak byly odkryty působením ledovce. Dodnes je možné na horní straně sloupů vidět pravidelné drážky způsobené ledovcem. Útvar z šedomodrého čediče je 300 metrů dlouhý a 70 metrů vysoký.

Celá oblast v blízkosti pohoří Sierra Nevada je unikátní pro svou bohatou geologickou minulost. V roce 1911 byl Devils Postpile prohlášen národním monumentem a v současné době je veřejnosti zpřístupněn pouze během léta. Již v polovině října zde totiž napadne první sníh.

Návštěvníci musí zanechat svá auta na parkovišti v Mammoth Mountain a pak se nechat placeným autobusem dopravit až do parku. V okolí se také nacházejí tři kempy, kde je možné stanovat. Autobus odjíždí z Mammoth Mountain Main Lodge Gondola Building a zastávku má ještě na Minaret Station.

Jednou ze zajímavostí parku je také 30 metrů vysoký vodopád Rainbow Falls nacházející se na řece Middle. Z Devils Postpile k němu vede přírodní stezka Rainbow Falls Trailhead v délce kolem 2,5 míle. K samotnému vodopádu se dostanete po kamenných schůdcích, můžete si ho tedy prohlédnout jak zespod, tak i z vyhlídky u jeho horní hrany. Své jméno získal vodopád podle duhy, která zde velmi často vzniká. V okolí vodopádu se také nachází ztuhlá láva.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko