Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Death Valley NP

Národní park Death Valley, neboli údolí smrti se rozkládá na ploše 8 000 kilometrů čtverečních a je to nejníže položené a také nejsušší místo nejen v Kalifornii, ale na celé západní polokouli. Údolí je situováno jihozápadně od pohoří Sierra Nevada, na okraji Mohavské pouště. Park byl vyhlášen teprve nedávno – v roce 1994, do té doby byla oblast pod ochranou Národního monumentu.

V údolí panují nehostinné podmínky, v letních měsících zde panují extrémní a nesnesitelná vedra, kdy rtuť teploměru vystoupá běžně přes 50°C. Hlavní turistická sezóna tak probíhá v Death Valley v zimním období, protože je klima o něco snesitelnější. Death Valley je dokonce považováno za jednu z nejteplejších pouští na světě. Průměrné roční srážky nedosahují ani 5 cm. Této nevlídné krajině a drsným podmínkám se však dokázaly přizpůsobit odolné formy života. Na území národního parku bylo objeveno kolem 1000 druhů rostlin, které se dokázaly vyrovnat s těmito specifickými podmínkami. Mezi tyto odolné rostliny patří například nejrůznější druhy kaktusů.

Jelikož byla celá oblast před více než 500 miliony lety zaplavená mořem, najdeme zde dnes četné fosilní pozůstatky. Navíc jsou zde také bohatá ložiska minerálů a solí. Novodobá historie Death Valley je však spojena s jiným nerostem – boraxem. Jeho ložisko bylo roku 1881 objeveno na dně údolí a až do roku 1888 se zde těžil. Dnes si zde můžete prohlédnout zbytky těžebního vybavení a ruiny tehdejších staveb. V nejstarší budově postavené roku 1883 je otevřeno muzeum boraxu.

V této části země se nacházejí četná „města duchů“ – Ghost Towns, které zde po sobě zanechali lidé a rodiny, jež živila těžba místních nerostů, jako bylo zlato, stříbro, měď a další minerály. Mezi takováto „města duchů“ patří například Panamit City, Ballarat, Chloride City, Rhyolite, Harrisburg, Greenwater, Skidoo nebo Leadfield.

Mezi velká turistická lákadla oblasti patří část solného pole Badwater, které se nachází 86 metrů pod úrovní moře a je tak nejníže položeným místem na západní polokouli. Oproti tomu nejvyšší vrchol národního parku - Teleskope Peak ležící v pohoří Panamit Range, dosahuje nadmořské výšky 3368 metrů. Úchvatný je rovněž pohled na četné kaňony, impozantní skalnaté útvary, písečné duny, sopečné krátery či přírodní mosty. Nejkrásnější výhled na celé Údolí smrti se naskýtá z vyhlídky Dantes View nacházející se ve výšce 1669 metrů nad mořem. Další zajímavostí údolí je solné pole Devills Golf Course, kde z původního jezera zbyla po odpaření jen silná solná vrstva.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko