Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Voyageurs NP

Národní park Voyageurs rozkládající se na severu státu Minnesota byl vyhlášen v roce 1971. První návrh o vyhlášení parku v těchto místech padl však již v roce 1891, k jeho vzniku ale došlo až za vlády prezidenta Nixona, o celých 80 let později. Dnes zaujímá rozlohu 882 km2 a svůj název získal podle „voyageurs“, což byli francouzsko-kanadští obchodníci s kožešinami. Byli to rovněž první evropští osadníci, kteří důkladně zmapovali tuto krajinu a pravidelně ji projížděli.

Jelikož je park protkán četnými vodními zdroji, stal se oblíbeným mezi kanoisty, kajakáři, veslaři i rybáři. Ti všichni zde najdou výborné podmínky pro provozování jejich zájmů. Park je přístupný pouze na lodi, v zimě, když je hladina řek zamrzlá, se sem dostanete na motorových saních, lyžích nebo sněžnicích. Používání sněžných skútrů v oblasti se vláda snaží zamezit, či dokonce zakázat. Jejich provozem se totiž ničí přírodní krásy parku a hluk z nich nepříznivě ovlivňuje volně žijící zvířata.

V parku se rozkládají také velká jezera, z nichž nejznámější jsou Lake Kabetogama, Lake Namakan, Rainy Lake, Sand Point Lake a Crane Lake. Turisticky vyhledávaným místem jdou však také vodopády Kettle Falls. Nejbližším městem v okolí národního parku je International Falls v Minnesotě.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko