Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rochester

V americkém státě Minnesota se na březích řeky Zumbro nachází město Rochester, které je krajským městem Olmsted County. Město je známé především díky Mayo Clinic, ale také je domovem společnosti IBM. V Rochesteru v současné době žije okolo 100 tisíc obyvatel a je tak třetím největším městem státu. Rochester patří do velké metropolitní statistické oblasti, kterou tvoří kraje Olmsted, Dodge a Wabasha County. Počet obyvatel této oblasti se pohybuje okolo 181 tisíc. Město bývá často na seznamu míst, která jsou považována za nejlepší pro život v Americe.

Oblast dnešního Rochesteru byla původně domovem pro Siouxe, Ojibwy, Winnebagy a další domorodé indiánské kmeny. V roce 1851 Siouxové postoupili svou půdu Minnesotě a byla uzavřena smlouva Traverse des Sioux and Mendota. Samotný Rochester byl založen v roce 1854 osadníkem Georgem Headem, který zde postavil první srub. Původně sloužila tato osada jako zastávka na cestě mezi Saint Paul v Minnesotě a městem Dubugue v Iowě. V roce 1856 se již počet obyvatel zvýšil na 50 a o dva roky později zde žilo již 1500 lidí. Roku 1857 se stal Rochester krajským městem Olmsted County, kterým je dodnes.

V 60. letech 19. století bylo město spojeno železnicí s okolními centry, což zvýšilo počet obyvatel a přineslo nové pracovní a obchodní příležitosti. Rochester se začal rozvíjet a prožíval období rozkvětu. V roce 1863 přišel do města chirurg Dr. William W. Mayo, který se během občanské války léčil zraněné.

Dne 21. srpna roku 1883 se do města přihnalo velké tornádo a téměř vše srovnalo se zemí. O život tehdy přišlo 37 obyvatel a dalších několik tisíc bylo zraněno a bez domova. Jelikož zde v té době nebylo žádné zdravotnické zařízení, pečoval o zraněné převážně Dr. Mayo a jeho dva synové. Díky finanční sbírce organizované sestrami svatého Františka a Dr. Mayem mohla být v roce 1889 otevřena první nemocnice s názvem St Mary´s Hospital. Toto zařízení patřilo k největším a nejrespektovanějším na světě. Mezi pacienty se zde vystřídalo i mnoho slavných lidí, například bývalý prezident George W. Bush, Gerald Ford, Ronald Reagan či jordánský král Hussein. Nemocnice byla později přejmenována po svém zakladateli na Mayo Clinic.

Řada městských staveb je dnes zapsána v Národním registru historických míst, včetně Zámeckého divadla, kde dnes sídlí knihkupectví Barnes & Noble. K nejstarším restauracím s nepřetržitým provozem patří Michaels otevřená v roce 1951. V současné době je zde řecká restaurace. Ve městě najdete tři historické domy, které navrhnul Frank Lloyd Wright: jde o AH Bulbulian Residence, James McBean Residence a Thomas Keys Residence. Dominantou města je již nepoužívaná vodárenská věž, která má tvar kukuřičného klasu, jež je největší na světě. V centru města se nachází mnoho výškových budov, z nichž převážná většina patří k Mayo Clinic. Zajímavá je Gonda Building, následuje národní kulturní památka Mayo Plummer Building, která je považována za architektonicky velmi cennou. Nejvyšší budovou je Oakwood Broadway Plaza, která poskytuje rezidenční bydlení a také kvalitní stravování pro klienty kliniky.

V okolí města se nachází mnoho cyklistických a turistických tras. Prozkoumat město tak můžete nejen pěšky, ale také na kole, kolečkových bruslích či koloběžce. Město nabízí více jak 97 km zpevněných stezek nejrůznějších délek a náročností. Rochester je obklopen venkovskou krajinou, poli a lesy. Nedaleko se nachází údolí Root River Valley, kterým se klikatí řeka Root River. Místo protíná stezka Root River Trail, která byla otevřena roku 1999.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko