Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Grand Portage NM

Městečko Grand Portage se rozkládá na břehu Hořejšího jezera v Michiganu. V minulosti bylo hlavním obchodním střediskem pro Severozápadní společnost. Tato společnost se v letech 1779 až 1821 zabývala obchodováním s kožešinami. Její sídlo se nacházelo v Montrealu v tehdejší Britské severní Americe, ale své zásobárny měla právě v Grand Portage.

Veškeré zásoby sem byly z Montrealu dopravovány pomocí kanoí. Teprve v roce 1803 se středisko přesunulo na sever od americké hranice, do městečka Fort William. Obchodování s kožešinami se postupem času rozšířilo i do oblastí v okolí jezera Athabasca. O rozvoj kožešnictví v tomto kraji se zasloužili hlavně průzkumníci Alexander Mackenzie, Simon Fraser a David Thompson. To se postupně dostali až do Skalistých hor a po březích řek také k zálivu Georgia na západním pobřeží Kanady.

Dnes je Gran Portage místem, kde se můžete vrátit do minulosti. Můžete zde poznat život tehdejších obyvatel i původních indiánských kmenů. Je to také skvělé místo pro děti, které se zde zábavnou formou dozví něco o historii země, obchodu s kožešinami a mohou se také zúčastnit nejrůznějších kulturních a zábavných akcí, které jsou zde pravidelně pořádány.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko