Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Saint Paul

Saint Paul je hlavním a druhým nejlidnatějším městem amerického státu Minnesota. Rozkládá se na severním břehu řeky Mississippi, při soutoku s řekou Minnesota a sousedí s městem Minneapolis, které je největším v zemi. Tato dvě města tvoří dvojměstí Minneapolis – Saint Paul s celkovým počtem obyvatel kolem 3 milionů. Oblasti se říká Twin Cities a je 16. největší velkoměstskou aglomerací v USA. Dříve obyčejná provinční města se postupem času přeměnila na metropole.

Saint Paul slouží také jako okresní město Ramsey County, které je nejmenším a nejméně obydleným okresem v Minnesotě. Saint Paul se rozprostírá na území o rozloze 145, 5 km2, žije v něm kolem 300 tisíc obyvatel a hustota zalidnění je 2100, 6 obyvatel na kilometr čtvereční.

V centru Twin Cities se nachází výškové budovy, které z dálky působí velice impozantně. Všechny jsou propojené systémem uzavřených prosklených průchodů, zvaným „skyway“ (cesta nebem) většinou minimálně v úrovni prvního patra nad ulicemi, z kterého je dobrý výhled na pouliční ruch. V Minneapolis se nachází jedna z prvních pěších zón ve Spojených státech s názvem Nicollet Mall. Za nepříznivého počasí se můžete schovat právě do Skyways, skleněných průchodů spojujících všechny důležité objekty, jako jsou kanceláře, obchody či mrakodrapy.

Nejznámějšími památkami blízko centra jsou Cathedral of Saint Paul, James J. Hill House, City Hall, Museum od American Art, Science Museum of Minnesota, Walker Art Center a Landmark Center. Walker Art Center je jedním z deseti nejnavštěvovanějších muzeí Amerikym, jehož historie sahá až do roku 1927. Využívá tříhektarový zahradní areál, kde se na vás budou usmívat sochy všemožných tvarů a velikostí. Každé čtvrtstoletí procházelo muzeum modernizací. Metropole uchovává v sobě historické a mnohdy velice zajímavé stavby, jako je State Capitol – obrovitá mramorová stavba a pevnost Fort Sneelling, postavená roku 1825. V letních měsících, kdy je příval turistů největší, se tu předvádí typický americký život starých pionýrů ze začátku 19. století. Ve Twin City stojí i největší obchodní dům na světě - Mall of America, který je dílem postmodernisty Jona Jerde.

Jednou ze zajímavostí města je také zahrada Minneapolis Sculpture Garden, která se nachází přímo naproti galerii moderního umění Walker Art Center. Zahrada rozprostírající se na ploše 11 akrů je společným projektem Walker Art Centra a společnosti pro správu parků a rekreačních oblastí města Minneapolis. Je to také největší městská plocha svého druhu v celé zemi. Zahrada bývala propojena s přilehlým Loring parkem, ale stavba dálnice I-94 v šedesátých letech rozdělila park na dvě části.

Zahrada je kombinací upraveného zámeckého parku s výstavní síní, najdeme zde v synergii se stromy a keři moderní sochy z 20. století, stylově velmi různorodé. Nejznámější vystavovaný kus je fontána Spoonbridge and Cherry – návrh Claes Oldenburg a Coosje van Bruggen. Za zmínku stojí také skleník s tropickými rostlinami Cowles Conservatory. Uvnitř najdete další skulptury jako třeba stojící skleněnou rybu - Standing Glass Fish, Frank Gehry. Most pro pěší, Irene Hixon Whitney Bridge, který navrhl Siah Armajani dnes přetíná dálnici I-94,a po mnoha letech zase znovu spojuje Sculpture Garden s Loring parkem.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko