Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mississippi NR&RA

Rekreační oblast Mississippi National River ochraňuje 115 km dlouhý koridor rozkládající se podél toku řeky Mississippi, který celkově zaujímá rozlohu kolem 220 km2. Jde o úsek od města Dayton a Ramsey až po Hastings v Minnesotě. Právě zde se v okolí řeky vyskytuje množství přírodních, historických, rekreačních, kulturních, scénických, vědeckých a hospodářských zdrojů národního významu.

Jelikož je tato oblast oficiálně označována poměrně dlouhým názvem, zkráceně se jí někdy říká MNRRA (lidé tyto zkratky pak vyslovují jako „minnra“) nebo MISS. Mississippi National River byla založena v roce 1988 a šlo o nový a unikátní typ národního parku. Na rozdíl od tradičních národních parků není Mississippi NR&RA vlastníkem pozemku, na kterém se nachází a tudíž nad touto půdou nemá kontrolu. Mississippi spolupracuje s desítkami nejrůznějších partnerů, ať je to místní, státní či federální vládu, četné neziskové organizace, podniky, vzdělávací instituce nebo jednotlivci, kteří vlastní pozemky podél řeky.

Mississippi NR&RA je pod ochranou organizace National Park Service, která se snaží udržovat a zachovat tuto jedinečnou oblast pro budoucí generace. Návštěvnické centrum Mississippi NR&RA se nachází uvnitř Muzea vědy v Minnesotě. Místní rangeři seznamují návštěvníky s možnostmi aktivit, poznávání a vzdělávání v okolí řeky.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko