Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pipestone NM

Toto místo znali již v dávných dobách původní indiánské kmeny žijící na tomto území, které sem chodily, aby získaly posvátný červený kámen „Catlinit“.  Indiáni z něj vyráběli dýmkové hlavičky, dekorační a posvátné výrobky. Tento lom byl v roce 1937 vyhlášen národním monumentem a dnes zde mají právo těžit jen původní obyvatelé Ameriky.

Bylo až s podivem, z jaké dálky se sem indiáni vypravovali, jen aby získali trochu kamene. Při svých cestách museli překonávat obrovské vzdálenosti. Podmínkou k tomu, aby si každý poutník mohl z lomu odnést kamení, byla jejich neozbrojenost. Když se totiž indiáni potkali s jinými kmeny, rychle všichni pochopili, že nejsou na válečné výpravě, ale na cestě do posvátné země a museli je nechat na pokoji. Před vstupem do lomu se pak vždycky poutníci modlili, stejně tak udělali i poté, co svůj posvátný kámen získali.

V minulosti jej však objevili také bílí osadníci, konkrétně v roce 1836 sem zavítal malíř a zájemce o indiánskou kulturu George Catlin. Podle něj se také tento mastek dnes jmenuje. Díky Catlinovým malbám se dochovalo také plno informací o indiánech žijících v devatenáctém století.

Prvními obyvateli oblasti však ještě před indiány byli v 8. století př. n. l. lovci mamutů a velkých bizonů. Zakládali zde malé vesnice a osady, živili se hlavně lovem a sběrem rostlin. S příchodem 16. a 17. století oblast osídlili indiáni kmene Dakota, kteří sem byli vytlačeni ze severních oblastí kmenem Ojibwe (Chippewa).

V současné době je lom přitažlivým turistickým místem a v jeho okolí se vyskytují četné farmy. Nachází se zde totiž vynikající podmínky pro zemědělství a farmaření. V blízkosti hlavního vstupu do areálu monumentu stojí zajímavá replika jedné z minnesotských pevností, která zde kdysi stávala. Uvnitř se nachází turistické centrum s prodejnou suvenýrů, triček, kůží, knih a dalších věcí.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko