Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Shreveport

Shreveport je třetím největším městem a také hlavním městem třetí největší metropolitní oblasti v americkém státě Louisiana. Je sídlem kraje Caddo Parish, ale sahá až do sousedního kraje Bossier Parish. Bossier City je od Shreveportu odděleno řekou Red River. Mnoho lidí však dnes tato dvě města spojuje v jeden celek a nazývají jej Shreveport – Bossier. V současné době ve městě žije okolo 210 tisíc obyvatel.

Město bylo založeno v roce 1836, když si toto místo vybrala jako své sídlo společnost Shreve Town Company, která se zabývala rozvojem oblasti kolem řeky Red River a trasy Texas Trail. Město bylo pojmenováno po kapitánovi jménem Henry Miller Shreve, který velel armádě Spojených států amerických. Původně město tvořilo šedesát čtyři městských bloků, tedy osm ulic směřujících na západ od Red River a osm ulic vedoucích jižně od Cross Bayou, která je přítokem Red River.

Shreveport je dnes obchodním a kulturním centrem kraje známého pod názvem Ark-La-Tex, kde se potkávají hranice tří států – Arkansasu, Louisiany a Texasu. Je také střediskem významné zemědělské oblasti, ale své zastoupení zde má také petrochemický, strojírenský, bavlnářský, chemický, potravinářský, sklářský a dřevozpracující průmysl. Vyrábí se zde také jedinečná auta značky Hummer, které jsou konkurentem terénním vozům typu Jeep Grand Cherokee či BMW X3.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko