Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Poverty Point NM

Vesnice Poverty Point nacházející se v Louisianě je jedním z nejvýznamnějších středisek Hopewellské kultury. Její historie sahá někam do roku 1500 př. n. l., kdy byla vystavěna na vrcholcích šesti obrovských hřebenů navršených z hlíny. Vesnice byla domovem pro početnou skupinu lidí, jejichž zdrojem obživy byl převážně rybolov, zemědělství a lov zvěře.

Základ pro Hopewellskou kulturu položila ještě mnohem starší kultura Adenská. Hopewellská kultura je však mnohem významnější a její rozkvět je datován do období let 300 př. n. l. až 500 n. l. Typické pro obě tyto kultury byly stavby gigantických pohřebních mohyl, které vznikaly navršováním zeminy.

Uvnitř těchto mohyl byly ukryty hroby, kam se společně s mrtvými náčelníky pohřbívaly také bohaté sbírky ozdobných předmětů, jako jsou lastury, mušle, perly či zlato. Příslušníci Hopewellu vytvořili jednu z prvních obchodních sítí, která vedla při řekách Mississippi, Ohio, Alabama a Missouri od Mexického zálivu až k Michiganskému a Ontarijskému jezeru.

Mohyly měly většinou tvar zvířat, kromě Poverty Point je známá také ptačí mohyla ve Wisconsinu (Lower Dells v Sauk County) o šířce 73 metrů či Velká hadí mohyla (Great Serpent Mound v Adams County) v Ohiu, která má délku úctyhodných 405 metrů. Lidi Adenské a Hopewellské kultury spojoval především náboženský kult.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko