Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

New Orleans Jazz NHP

Toto přístavní město se nachází v Jižní Louisianě u řeky Mississippi a jezera Pontchartra. Město je proto neustále ohrožováno záplavami, naposledy zde katastrofální povodně v roce 2005 usmrtily kolem 1300 lidí a zničily velkou část města. Povodeň nastala v důsledku řádění hurikánu Katrina. Mnoho obyvatel město opustilo a nemá odvahu se již nikdy vrátit, kvůli nejisté budoucnosti. Pojišťovny totiž odmítají pojistit majetek v záplavové oblasti.

Tato tragédie výrazně snížila cestovní ruch ve městě a tedy i přísun potřebných peněz, přesto si město zachovalo alespoň část své jedinečné atmosféry. Místy si budete připadat, jako byste se procházeli v evropských ulicích, původně zde byla francouzská kolonie. Nejznámější historickou čtvrtí je dnes proto French Quarter (Francouzská čtvrť).

Nejvyhlášenější ulicí je Bourbon Street, kde se lidé schází k poslechu hudby, k tanci a k popíjení alkoholu na ulici (jinde v USA je pití alkoholu na veřejnosti zakázáno). New Orleans je také známé jako město jazzu, který můžete slyšet skoro všude a který k němu neodmyslitelně patří. Také proto byly části města prohlášeny národním historickým parkem New Orleans Jazz, který mapuje historii tohoto jedinečného stylu.

Samotný jazz zde vznikl na přelomu 19. a 20. století a to kombinací několika hudebních stylů, mezi něž patří blues, gospely, spirituály a také černošské worksongy. Později se černošské folklorní vlivy začaly mísit s bělošskou hudbou přistěhovalců z Evropy. Originalita jazzu je zejména v tom, že se hudebníci specializují především na improvizaci.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko