Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cane River NHA

Oblast řeky Cane River byla v minulosti místem, kde se střetávaly nejrůznější národy a kultury. Žili zde původní indiáni, Španělé, Francouzi, Afričané, Kreolové a později i Američané. Společně dokázali z této oblasti vytvořit místo vhodné k životu, i když byli z velké části závislí na řece a okolní půdě.

Tato oblast je i dnes známou zemědělskou krajinou, posetou stavbami typické kreolské architektury a přináší lidem bohaté multikulturní dědictví. V minulosti se tento kraj rozkládal na hranicích mezi španělskými a francouzskými zkolonizovanými územími Nového světa. V dnešní době zde žije unikátní směsice kultur, které jsou dokladem o tomto osídlení.

Cane River NHA se může pochlubit řadou krásných historických lokalit, jako je sedm národních historických památek, tři historické památky a 24 lokalit uvedených na národním registru historických míst. Region Cane River se rozkládá na ploše 35 km2 a mnoho ze zdejších památek je v soukromém vlastnictví. Přesto jsou mnohá zajímavá místa otevřena pro veřejnost.

Jednou z nejpřitažlivějších lokalit je městečko Natchitoches, které bylo v roce 1714 založeno francouzskou koloniální armádou. Jde tak o nejstarší trvalé osídlení na území Louisiany. Původně šlo jen o osadu, ale postupně se z ní stal prosperující říční přístav a obchodní centrum, odkud se ve velkém odvážela hlavně bavlna. Dnes je toto městečko na jihozápadě země obývá kolem 19 tisíc obyvatel. V Natchitoches se do dnešních dní podařilo dochovat velkou část historických památek.

V tomto regionu můžete narazit na četné koloniální pevnosti, kreolské plantáže, kostely, historické hřbitovy, významné archeologické lokality či dávná obchodní centra – zkrátka bohatá historie je zde patrná na každém kroku. Navíc lidé, kteří zde dnes žijí, si předávají své tradice, zvyky a kulturu z generace na generaci a tak udržují jedinečný charakter tohoto místa.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko