Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Baton Rouge

Baton Rouge je hlavním městem amerického státu Louisiana. Je situováno v jihovýchodní části státu, v blízkosti řeky Mississippi a je důležitým průmyslovým, petrochemickým a přístavním městem na jihu USA. Je také jedním z nejrychleji technologicky se rozvíjejících měst na jihu Spojených států amerických.

Baton Rouge bylo založeno v roce 1699 francouzským průzkumníkem Pierrem Le Moyne d´Ibervillem. Svůj název získalo město podle značení kmenového území původních obyvatel – indiánů kmene Bayougoula. Ti hranice svého území označovali zdobenými rybími hlavami a medvědími kostmi a blízko Red River stál velký červený kůl. Tomuto místu říkali Francouzi Baton Rouge.

Dnes je Baton Rouge jednou z nejrychleji rostoucích velkoměstských aglomerací. V roce 2000 zde žilo 600 tisíc a v roce 2008 už 770 tisíc obyvatel. Samotné Baton Rouge je domovem pro cca 235 tisíc lidí.  Město se rozkládá na ploše 204,8 km2, z toho 199 km2 tvoří pevnina a 5,8 km voda.

Baton Rouge je městem plným architektonicky zajímavých staveb, od těch nejstarších stylů až po modernu. Neogotický Old Louisiana State Capitol, který byl postaven v roce 1890, byl nahrazen 137 metrů vysokou stavbou New Louisiana State Capitol ve stylu art-deco. Dokončená budova nového Kapitolu byla ve své době nejvyšší stavbou na jihu USA. Ve městě stojí také několik historicky cenných domů bohatých plantážníků, jako například Magnolia Mound Plantation House, Myrtles Plantation a Nottoway Plantation. Tyto domy jsou krásnou ukázkou architektury své doby.

Baton Rouge je sídlem Louisiana State University, kterou tvoří více než 250 budov, které jsou většinou postaveny ve stylu italské renesance. K moderním budovám, jež zdobí město, patří například Louisiana State Museum, Louisiana Naval Museum či knihovna State Library. V okolí města se nachází několik hezkých parků, které jsou oázou klidu pro místní obyvatele. V Baton Rouge je také zoologická zahrada s mnoha druhy divokých zvířat. Dvěma největšími nákupními centry jsou Mall of Louisiana a Perkins Rowe. Udělat si můžete také výlet do místních zábavních parků Dixie Landin či Blue Bayou.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko