Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cane River Creole NHP

V národním historickém parku Cane River Creole si můžete dnes prohlédnout původní kreolské plantáže, ale také tradiční kreolské dřevěné domky. Ty zde zůstaly dochovány po dávných obyvatelích oblasti, kteří se věnovali hlavně zemědělství, kovářství nebo tesařství.

Jako Kreolové jsou dnes označováni potomci původních zde žijících indiánů, španělských a francouzských přistěhovalců a otroků z Afriky. Tito lidé jsou však na své předky hrdí a snaží se uchovat svou původní kulturu, což se projevuje hlavně v architektuře, náboženství, jazyku i místní kuchyni. V dnešní době zde žije unikátní směsice kultur, které jsou dokladem o dřívějším pestrém osídlení.

Celá oblast kolem řeky Cane River je i dnes známou zemědělskou krajinou, posetou stavbami typické kreolské architektury a přináší lidem bohaté multikulturní dědictví. V minulosti se tento kraj rozkládal na hranicích mezi španělskými a francouzskými zkolonizovanými územími Nového světa.

Cane River NHA se může pochlubit řadou krásných historických lokalit, jako je sedm národních historických památek, tři historické památky a 24 lokalit uvedených na národním registru historických míst. Region Cane River se rozkládá na ploše 35 km2 a mnoho ze zdejších památek je v soukromém vlastnictví. Přesto jsou mnohá zajímavá místa otevřena pro veřejnost.

Jednou z nejpřitažlivějších lokalit je městečko Natchitoches, které bylo v roce 1714 založeno francouzskou koloniální armádou. Jde tak o nejstarší trvalé osídlení na území Louisiany. Původně šlo jen o osadu, ale postupně se z ní stal prosperující říční přístav a obchodní centrum, odkud se ve velkém odvážela hlavně bavlna. Dnes je toto městečko na jihozápadě země obývá kolem 19 tisíc obyvatel. V Natchitoches se do dnešních dní podařilo dochovat velkou část historických památek.

V tomto regionu můžete narazit na četné koloniální pevnosti, kreolské plantáže, kostely, historické hřbitovy, významné archeologické lokality či dávná obchodní centra – zkrátka bohatá historie je zde patrná na každém kroku. Navíc lidé, kteří zde dnes žijí, si předávají své tradice, zvyky a kulturu z generace na generaci a tak udržují jedinečný charakter tohoto místa.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko