Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cache La Poudre River Corridor

Řeka Poudre River, která protéká státem Colorado, se stala oblíbeným místem pro rekreaci, rybolov, pěší turistiku a hojně sem přijíždějí také milovníci raftingu a jízdy na kajaku. Řeka je také důležitým zdrojem vody pro západ Spojených států.

Jméno řeky by se dalo přeložit jako „Pudrová řeka“. Podle legendy ji toto jméno dali francouzští lovci kožešin, kteří tudy v roce 1820 již velmi unavení procházeli. Aby si ulehčili chůzi, zahrabali ve skrýši podél břehu řeky velké množství střelného prachu. Řeka pramení v horské oblasti národního parku Rocky Mountain, teče na sever přes Roosevelt National Forest a stéká dolů ze svahů Front Range, tvoří četné meandry a směřuje k městu Fort Collins.

Tato řeka je důležitou trasou už od prehistorických dob, byly zde nalezeny četné pozůstatky po původních obyvatelích. Teprve kolem roku 1800 byla oblast trvale osídlena. Docházelo zde k těžbě zlata a stromů. Podél toku řeky se nachází velmi rozmanitá vegetace, z dřevin se zde vyskytují mahagony, jalovce, topoly, osiky i borovice. Ve vyšších nadmořských výškách pak smrky a subalpínské jedle. 

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko