Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

William Howard Taft NHS

William Howard Taft se narodil 15. září roku 1857. Byl významným politikem, státníkem, právníkem a v letech 1909 – 1913 také 27. prezidentem Spojených států amerických. Jeho předchůdcem byl Theodore Roosevelt. Před svým vstupem do úřadu byl lídrem progresivního křídla Republikánské strany. Byl také významným pacifistou, proto i během výkonu úřadu prezidenta praktikoval v zahraniční politice tzv. dolarovou diplomacii.

William pocházel z právnické rodiny a do politiky vstupoval jen velmi opatrně. V roce 1901 byl guvernérem Filipín a během prezidentování Theodora Roosevelta byl ministrem války. Díky svému slibu, že sníží cla na dovážené zboží, se stal záhy prezidentem. Jako příslušník Republikánské strany se nevyhnul konfliktům s progresivním republikánským křídlem. Ve volbách roku 1912 se bývalý prezident Roosevelt stal Taftovým rozhodným odpůrcem a kandidoval proti němu za nově vytvořenou Progresivní stranu. Toto rozdělení republikánů nakonec usnadnilo vítězství demokratickému kandidátu Woodrow Wilsonovi.

Po skončení v úřadu prezidenta se stal Taft 10. předsedou Nejvyššího soudu. V letech 1913 – 1921 působil jako profesor na univerzitě v Yale. Zemřel dne 8. 3. 1930. Dnes se v Cincinnati ve státě Ohio nachází národní historické místo jmenující se po tomto prezidentovi. Jde vlastně o dům, kde 27. prezident USA trávil značnou část svého mládí až do svých 25 let. Místo bylo za národní památku vyhlášeno v roce 1969 a dnes je pod ochranou organizace National Park Service.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko