Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Perry's Victory & International PM

Národní památník Perry´s Victory & International Peace Memorial připomíná důležitou bitvu Battle of Lake Erie, která se (jak je patrné již z názvu) odehrála v blízkosti Erijského jezera během války v roce 1812. Bitva proběhla v blízkosti ostrova South Bass Island, šlo tedy o námořní bitvu, která byla jednou z největších ve válce.  Tehdy zde kapitán Olover Hazard Perry zvítězil nad silným nepřítelem.

Pomník zde byl vztyčen po válce proto, aby symbolizoval věčný mír mezi Velkou Británií, Kanadou a Spojenými státy americkými. Památník byl podle Perryho vítězství nazván Perry´s Victory and International Peace Memorial National Monument. Dne 2. června roku 1936 jej nechal slavnostně odhalit tehdejší prezident Franklin Delano Roosevelt. Stejně jako všechny ostatní památky, které spravuje organizace National Park Service je i Perry´s Victory Memorial uveden v Národním registru historických míst a to od roku 1966. Jde o jedinou památku míru spadající pod organizaci NPS.

Památník je 107 metrů vysoký a svým tvarem připomíná masivní dórský sloup. Byl postaven v Put-in-Bay v Ohiu a na jeho vzhledu se podílela mnohonárodní komise. Pod kamennou podlahou pomníku leží ostatky tří amerických a tří britských důstojníků. Samotný památník byl dokončen v roce 1915, ale nedostatek financí způsobil, že výstavba okolních památkových komplexů byla pozdržena. V roce 1919 převzala vláda kontrolu nad památkou a dodatečně ji zafinancovala. V roce 2002 byla vynaložena částka 2,4 milionů dolarů na výstavbu nového návštěvnického centra. Památník dnes navštíví kolem 200 tisíc lidí ročně.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko