Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cuyahoga Valley NP

Národní park Cuyahoga Valley se rozkládá mezi městy Cleveland a Akron na severovýchodě amerického státu Ohio. Má rozlohu 134 km2, najdeme jej v údolí řeky Cuyahoga River. Cuyahoga Valley byl za národní park vyhlášen v roce 2000 a dodnes je jediným národním parkem v Ohiu. Jeho název v řeči původních indiánů kmene Mohawk znamená „Točitá řeka“.

Stálými a poměrně početnými obyvateli parku jsou bobři. Park protíná množství turistických i cykloturistických stezek. Když se po nich vydáte, můžete pozorovat nádhernou přírodu, pískovcové útvary, vodopády a mosty klenoucí se přes řeku. Mnoho návštěvníků tráví čas v parku buď turistikou, nebo poznáváním památek. Údolí se stalo vyhledávaným pro rekreaci již kolem roku 1870, kdy sem rádi jezdili městští obyvatelé za odpočinkem. Skutečný rozvoj parku začal až v období mezi lety 1910 – 1920, kdy zde byl vyhlášen metropolitní park pro okresy Cleveland a Akron.

V roce 1929 clevelandský podnikatel Hayward Kendall daroval 430 akrů pozemků parku, šlo o pozemky kolem Richie Ledges. Kendall měl tehdy podmínku, že budou tyto jeho darované pozemky vždy sloužit pro účely parku. Vznikl tak Virginia Kendall Park, který byl pojmenován po jeho matce. Ve 30. letech 20. století docházelo k velkému rozvoji infrastruktury a inovace se nevyhnuly ani parku. Cesty jsou tak dnes v blízkosti Happy Day Lodge, Octagon, Ledges a v okolí jezera Kendall Lake.

Dne 27. prosince roku 1972 byla lokalita tehdejším prezidentem Geraldem Fordem vyhlášena za národní rekreační oblast. V roce 2000 se pak stala Národním parkem, který je pod ochranou organizace National Park Service. V parku se nachází návštěvnické centrum Happy Days Visitor Center, kde získáte veškeré informace nejen o parku, ale i o širokém okolí. Za centrem začíná stezka Ledges Trail, která vede hlubokými lesy. 

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko