Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Miami

Miami je největším městem jihovýchodní části slunné Floridy a zároveň druhým největším městem tohoto amerického státu. Jde o jedno z nejmladších měst Floridy rozkládající se mezi bažinami Národního parku Everglades a vodami Atlantského oceánu. Počet obyvatel vnitřního města je kolem 400 tisíc, ale celá metropolitní oblast čítá přibližně 5,5 milionu obyvatel.

Město je hospodářským a kulturním centrem celosvětového významu. Charakteristická je pro něj subtropické podnebí, rušný noční život, plážová kultura a vypracovaná těla místních krasavců a krasavic. Od ostatních amerických měst se tak v mnohém liší. Díky masivnímu počtu obyvatel z Latinské Ameriky se zde domluvíte spíše španělsky než anglicky. Tito lidé totiž tvoří 65% populace města. Také proto si Miami vysloužilo přezdívku "Brána do Latinské Ameriky".

Na území dnešního Miami žili až do 18. století indiáni kmene Tequesta. Název Miami prý údajně pochází z jejich jazyka, indiánské slovo Mayaimi v překladu znamená „velká voda“. Oblast nebyla vhodná pro lidské osídlení, všude byly jen bažiny porostlé subtropickými křovinami, kde žili aligátoři a nad nimiž se vznášela všudypřítomná mračna komárů. Celé území bylo součástí vodního ekosystému Everglades. Teprve na začátku 20. století došlo k jeho celkovému odvodnění.

Během několika desetiletí se z Miami začal stávat turistický ráj, kam si jezdila odpočinout americká smetánka. Během druhé světové války se do té doby jen sezónní Miami proměnilo v celoročně obývané město. Lidé sem přicházeli nejen kvůli ekonomickým možnostem, ale také kvůli celoročně příznivému počasí. Architektura byla z převážné části inspirovaná středomořským stylem Španělska, Portugalska a Itálie. Nakonec se z Miami, které mělo původně sloužit jen, jako exotické prázdninové letovisko pro Američany stal domov imigrantů z Latinské Ameriky. Provázanost Miami se zeměmi Jižní a Střední Ameriky však způsobila také to, že se v 80. letech 20. století město stalo jedním z nejnebezpečnějších míst na světě. Miami bylo domovem překupníků, obchodníků s drogami, nejrůznějších gangů a kriminálníků.

Ale přece jen městská část pobřeží zvaná Miami Beach vyvolává představy turistického ráje, města zábavy a odpočinku s dlouhými prosluněnými plážemi a stylovými nočními kluby. Bohužel se zde najdou také místa, která zůstávají turistům raději zapovězena. Dobrým příkladem je například Overtown – chudá černošská čtvrť, kde je vysoká kriminalita i nezaměstnanost. K dalším částem města patří třeba původně etnické enklávy Little Havana a Little Haiti, bohaté předměstí Coral Gables s univerzitním kampusem nebo centrum alternativní kultury Coconut Grove. Místní přístav patří mezi nejvytíženější na světě - každoročně jím projdou téměř 4 miliony pasažérů výletních lodí a 9 milionů tun nákladu.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko