Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Marsh - Billings - Rockefeller NHP

Národní park Marsh-Billings-Rockefeller se rozkládá v kraji Woodstock v americkém státě Vermont. Park založený Frederickem Billingsem ochraňuje rozsáhlé lesy a také úspěšné a progresivní mléčné farmy, které se na jeho území nachází. Název parku je odvozen nejen od jména jeho zakladatele Billingse, ale také dvou dalších vlastníků zdejší půdy.

Těmito vlastníky byli George Perkins Marsh a Laurence Rockefeller. Rockefellerové přenechali v roce 1992 svůj majetek spolkové vládě a tak se o park v současnosti stará stát. George Perkins Marsh byl spisovatelem a také prvním člověkem, který se začal více zabývat ochranou životního prostředí ve Vermontu. Jeho nejslavnějším dílem je „Man and Nature“, tedy „Člověk a příroda“ z roku 1864. Zakladatel parku, Frederick Billings žil také v 19. století a byl právníkem a podnikatelem v oblasti železnice.

Tento národní park je jediným přírodním vermontským systémem, který zasahuje i na území sousedních amerických států. Kromě toho tudy prochází známá Appalachian Trail. Původní farmy, které na území národního parku Marsh-Billings-Rockefeller fungovaly, byly v roce 1983 otevřeny pro turistické účely. Lidé se v nich mohou seznámit s venkovskou minulostí oblasti. Jde o jakési muzeum pod otevřeným nebem.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko