Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Appalachian NST

Appalachian Trail je jedna z nejdelších značených tras ve Spojených státech amerických, která v délce více než 3200 km prochází 14 státy. Trasa začíná na severu ve státě Maine u hory Mt. Katahdin a končí až na jihu u hory Mt. Springer ve státě Georgia. Projdete tak následujícími státy: Georgia, North Carolina, Tennessee, Virginia, West Virginia, Maryland, Pennsylvania, New Jersey, New York, Connecticut, Massachusetts, Vermont, New Hampshire a Maine. Celkově tato stezka prochází dvěma národními parky a osmi národními lesy či pralesy.

K tomu, abyste zdolali trať celou, musíte udělat kolem 5 milionů kroků, což vám zabere někdy jen několik měsíců, ale také třeba i tři čtvrtiny roku. Každoročně se sem vypraví desítky tisíc lidí, aby otestovali své síly a také schopnost přežít v divoké přírodě. Trasa se totiž naprosto vyhýbá všem metropolím. Každý rok se podaří celou trasu zdolat tak 150 nejvytrvalejším jedincům, ostatní lidé volí jen jednotlivé kratší úseky stezky.

Díky početným skupinám nadšenců je stezka velmi dobře udržovaná. Pečují o ni nejen jednotlivci, ale také různé kluby ve Spojených státech v čele s rangery a dobrovolníky. Jelikož se na trase touláte doslova divočinou, musíte zde počítat snad se vším. S počtem ušlých kilometrů se kolem vás proměňuje krajina, ale také se mění flóra a fauna charakteristická pro jednotlivé úseky. Potkat zde můžete spoustu losů i medvědy.

Na trase musíte počítat i s tím, že budete často brodit řeky, prodírat se hustým křovím nebo slézat prudké svahy. Občas se vynoříte v civilizaci v podobě horské vesničky, kde budete mít možnost načerpat síly a doplnit zásoby. Komu se podaří pokořit celou Appalachian Trail má zážitek opravdu na celý život. Pro někoho je tento trek velkou výzvou, pro jiné zase splněním životního snu. Stát Connecticut protíná stezka v délce 52 mil, překonává zde Medvědí řeku, vede přes zalesněnou kopcovitou krajinu Taconic Range a směřuje dolů do údolí řeky Housatonic.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko