Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Killington

(325 – 1293 m. n. m.)
Killington je největším, nejvyšším a neznámější resort v oblasti Nové Anglie na východě USA. Návštěvníkům nabízí nepřeberné množství rozmanité lyžařské i polyžařské zábavy po celý den. Středisko Killington bývá nazýváno jako „The Big K“ dostanete se do něj asi po třech hodinách jízdy autem z Bostonu. Skiareál se rozkládá na sedmi zalesněných kopcích horského hřebene Green Mountains. Tyto hory jsou svou výškou dosti podobné české Šumavě nebo Jeseníkům. Lyžařům je zde k dispozici 200 sjezdových tratí, které jsou dokonale ukryté v lesním porostu. Tratě jsou navzájem propojeny a jejich obtížnost by se na třetiny dala rozdělit mezi zelenou, modrou a černou. Vhodné lyžařské terény tady tak najdou všechny skupiny lyžařů.  Některé tratě, jež jsou v Killingtonu označeny jako černé by v Evropě měly maximálně červenou (někdy i modrou) barvu. Některé prudké sjezdovky se neupravují a nechávají se boulovaté. Nejslavnější tratí je příkrý mogulový svah pod hlavní sedačkovou lanovkou zvaný Outer Limits.  Lyžaře na svazích přepravuje systém 33 lanovek, včetně dvou osmimístných vyhřívaných gondol. Ty se během víkendových návalů snaží zkrátit dlouhé fronty u nástupních stanic lanovek. Během svátků a víkendů jsou v areálu davy lidí, ale přes všední dny zde panuje klid a sjezdovky jsou téměř prázdné.

Pro freeridové lyžování (off piste) je v Killingtonu vyhrazeno několik řídce porostlých oblastí, které bývají označeny jako Fusion Zones. Snowboardisté ocení několik ozvučených a osvětlených snowparků s vlastními vleky, super-pipe, skicrossovými tratěmi a terénními překážkami. Pro vyznavače běžeckého lyžování je nedaleko Killingtonu, v Chittendenu nebo Mountain Meadows, připraveno přes 50 km upravovaných a značených tratí. Středisko Killington je průkopníkem v systému umělého zasněžování v Americe. Jako první s tímto nápadem přišel Preston Smith v roce 1963. Otevřel zde areál se 7 sjezdovkami a dvěma vleky a začal uměle zasněžovat – v Americe se tomu říká „snow farming“.  Dnes zde funguje nejmohutnější zasněžovací systém na světě s 1850 sněhovými děly. Díky nim areál začíná sezónu již v říjnu a běžně se zde lyžuje až do konce května. Součástí areálu jsou také lyžařské školy a školky, které mají velice kvalitní úroveň výuky. Lyžařská škola „Perfect Turn“ patří mezi nejlepší v Americe. Instruktoři jsou školení a věnují se každému lyžaři individuálně. Snaží se nevšímat si jeho chyb, ale zaměřit se na jeho silné stránky. Škola má skvělé zázemí ve vlastní budově s půjčovnou, video analýzou, pohovkami a zdarma podávanou kávou. Další nabízenou službou je hlídání dětí od půl roku věku do šesti let. V dětském centru mají k dispozici vybavené sněhové hřiště, magický koberec a ty nejjednodušší dětské vleky.

V Killingtonu se nenachází žádná vesnička, která by sloužila lyžařům jako základna. V okolí vede pouze 8 km dlouhá Killington Road, kde je situována většina ubytovacích kapacit a aprés-ski zábavy. Kromě množství hotelů nejrůznějších kvalit zde na vás čekají restaurace, bary a kluby. Některé podniky jsou jen malinké s pěti nebo šesti stoly a před návštěvou se musíte dopředu objednat. Na restaurace narazíte také téměř u každé nástupní stanice lanovky. Bývají samoobslužné a poskytují široký sortiment všeho, na co si jen vzpomenete, včetně jídel pro vegetariány. Pokud se ubytujete v některém hotelu či motelu, počítejte, že vás nocleh vyjde kolem $70 za noc. Na začátku sezóny můžete využít akce a zakoupit si nocleh i se skipasem už od $60. V hotelích nechybí bazény, vířivky ani sauny. Po Killington Road pravidelně jezdí skibus, který vás zaveze k lyžařským terénům. Pokud už budete mít lyžování až nad hlavu, můžete vyzkoušet řadu dalších rekreačních aktivit, jako je bruslení, sáňkování, snowtubing, jízda na saních se psím spřežením, snowmobiling a mnoho dalších. K relaxaci poslouží zdejší lázně a fitness centra.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko