Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Canyonlands NP

Národní park Canyonlands je největším a nejúchvatnějším ze všech parku nacházejících se ve státě Utah. Je situován asi 30 mil směrem na jihozápad od národního parku Arches. Park je tak gigantický, že oproti němu je mnohem slavnější Grand Canyon jen osamělou trhlinkou v zemi. Při pohledu z některé náhorní plošiny, si člověk uvědomí svou malichernost a obrovskou sílu přírody. Masa valící se vody ze zdejších řek vyhlodala v pouštní krajině síť soutěsek a údolí.

Území je známé již od poloviny 19. století, kdy jej pečlivě studovali nejrůznější badatelé a geologové. Mnohem dříve se však již ve zdejších údolích proháněly četné indiánské kmeny. Původně byla oblast považována za opuštěný, odlehlý a naprosto nevyužitelný kus země. To se však změnilo v 50. letech, kdy zde prospektoři objevili uran a jiné nerostné bohatství. V roce 1964 byl naštěstí labyrint kaňonů prohlášen za národní park.

Národní park Canyonlands je rozdělen řekami Colorado River a Green River na tři zcela samostatné, vzájemně nepropojené části: The Needles, Island In the Sky a Maze. Nejkratší cesta z jedné oblasti do druhé je přes 100 mil. Nejsou totiž propojeny ani silnicemi, ani mosty, takže cestování mezi nimi je velmi namáhavé. Každá z oblastí má své Visitor centrum. Centrem parku je pakl soutok řek Green River a Colorado tvořící písmeno Y, který leží uprostřed pouštní krajiny. Soutok je možné pozorovat pouze z jednoho místa, a to asi 8 km vzdáleného parkoviště.

Oblast The Needles (Jehly) je údajně nejhezčí z těchto oblastí a najdeme ji východně od Colorada. Je tvořena rudými a žlutými pískovcovými skalami, z nichž některé připomínají gigantické hřiby, ale také oblouky, horami, roklinami a všelijakými kaňony. Řada úžasných skalních útvarů je přístupná pouze pěšky. Můžete zde také nalézt ruiny staveb tajemné civilizace Anasazi nebo překrásné petroglyfy. Krajina přitahuje milovníky adrenalinových sportů, horolezce a řidiče aut s náhonem na čtyři kola.

Nejnavštěvovanější částí je oblast Island in the Sky (Ostrov na obloze) ležící v klínu písmene Y. Dostanou se sem jak pěší, tak i motorizovaní turisté a nabízí úchvatné výhledy na celý park. Po cestě sem je možné si prohlédnout ještě státní park Dead Horse Point s neméně atraktivní krajinou.

Část parku s názvem Maze (Bludiště) leží na západě a jde o odlehlou zvrásněnou a vyprahlou krajinu tvořenou mohutnými strmými kaňony a klikatými soutěskami. Tato oblast je jen velmi málo navštěvovaná, ročně sem zavítá jen jedno procento z celkového počtu téměř půl milionu návštěvníků. Významný je zde velký výskyt prehistorických skalních kreseb, ke kterým je ovšem složitější přístup. Pro návštěvu je tak nutné mít dostatečné vybavení a zkušenosti. V dnešní době je toto dech beroucí území jedním z nejnedostupnějších míst v Severní Americe.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko