Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Niagarské vodopády (Niagara Falls NHA)

Niagarské vodopády se nacházejí v Severní Americe na hranicích mezi USA a Kanadou. Jsou tak označovány vodopády nacházející se na řece Niagara, která vytéká z Erijského jezera a následně vtéká do jezera Ontario. Název Niagara pochází z řeči původního obyvatelstva ze slova Onguiaahra, což znamená Hromový hluk. Indiáni tomuto impozantnímu přírodnímu úkazu přisoudili řadu legend a vodopády patřily mezi jejich nejposvátnější místa.

Nejvyšším bodem je místo zvané Kanadská podkova - Horseshoe, kde vodopády dosahují výšky 55 metrů a široké jsou 900 metrů. Druhému nejvyššímu vodopádu se říká Americký vodopád – American Falls, ten je široký jen 50 m a výšku má 51 m. Rozdíl ve výšce hladin obou jezer je 100 metrů, vzdálena jsou od sebe 40 kilometrů. Řeku Niagara rozděluje na dvě ramena Kozí ostrov.

I když nejsou Niagarské vodopády zdaleka nejvyšší ani nejmohutnější na světě, patří mezi ty nejnavštěvovanější. Každoročně se sem vydá přibližně 12 milionů turistů, kteří chtějí na vlastní oči spatřit sílu přírody. Stáří vodopádů se datuje do doby před více než 12 tisíci lety, kdy docházelo k mohutnému tání ledovců, a tvořila se ledovcová jezera. Energii, kterou vodopády tvoří, využívá místní elektrárna, kterou navrhnul Nikola Tesla. Elektrárna stojí na kanadské straně, ale její autor má velkou bronzovou sochu postavenou na straně americké.

Niagarské vodopády jsou dnes velkou turistickou atrakcí jak v Americe, tak i v Kanadě. Rozšířen je však názor, že z kanadské strany jsou přeci jen trochu zajímavější. Na kanadské straně jsou obrovské vyhlídkové věže - Skylon Tower a Minolta Tower. Na obou stranách jsou pak vyhlídkové terasy. Odtud je možné pozorovat duhu nebo se sjet výtahem až na spodní část vodopádů. Turisté se mohou nechat svézt pod vodopády po řece Niagaře výletními loděmi (je jich asi 5), které se všechny jmenují stejně - Maid of the Mist. Je zde možnost navštívit geologické muzeum, kde se dozvíte mnoho zajímavého o vzniku vodopádů.

Po obou stranách vodopádů byla založena města, která jsou po nich také pojmenována – město Niagara Falls najdete jak v kanadské provincii Ontario, tak i v americkém federálním státě New York. Tato mimořádně přitažlivá oblast se však stala také velmi výnosným obchodem. Kromě četných parků zde najdete tenisové kurty, golfová, basketbalová a fotbalová hřiště, místa pro pikniky a mnoho dalších zařízení pro nejrůznější zábavní aktivity. Pro turisty zde bylo dokonce zajištěno noční osvětlení vodopádů a rybářské molo.

V celé oblasti se nachází také řada historických památek, které se vztahují k jedinému vojenskému konfliktu, který mezi USA a Kanadou proběhl v roce 1812. Na horním toku Niagary na kanadské straně stojí pevnost Fort Erie, na dolním toku v ústí Niagary do jezera Ontario stojí v městečku Niagara-on-the-lake pevnost Fort George a na americké straně stojí Fort Niagara. Niagarské vodopády však bohužel nelákají jen turisty, ale také sebevrahy nebo nejrůznější dobrodruhy hazardující se svými životy. Nejčastěji se tito rádoby kouzelníci snaží zdolat vodopády zavření v sudu. Z těchto mediálních atrakcí však nemá radost hlavně místní policie.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko