Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sagamore Hill NHS

Sagamore Hill nacházející se na konci ulice Cove Neck Road na Long Islandu v New Yorku byl po nějakou dobu domovem 26. prezidenta Spojených států amerických Theodora Roosevelta. Ten zde žil od roku 1886 až do své smrti v roce 1919. Místo se nachází v Oyster Bay, asi 40 km východně od Manhattanu.

Theodore Roosevelt byl rodákem z New York City, ale mnoho času ve svém dětství a mládí strávil s rodinou právě v oblasti Oyster Bay. V roce 1880 se proto 22letý Theodor rozhodl zakoupit pozemek o velikosti 0,63 km2 na Cove Neck – malém poloostrově nacházejícím se zhruba 3 km od vesnice Oyster Bay. V roce 1884 si pak najal newyorskou architektonickou firmu Lamb & Rich, která navrhla dům Queen Anne v šindelovém stylu. Za pozemky zaplatil Roosevelt 30 tisíc dolarů a stavba domu tehdy vyšla na 16 975 dolarů.

Dům se se svými okolními pozemky stal hlavním sídlem Theodora Roosevelta a jeho manželky Edith po zbytek jejich života. Sagamore Hill se začalo říkat „letní Bílý dům“, protože zde Roosevelt strávil 7 let také jako prezident. Theodore Roosevelt zemřel na Sagamore Hill v lednu roku 1919 a podle svého přání byl pohřben na malém hřbitově nacházejícím se asi 1,6 km od jeho domova. Prezidentova manželka žila v doma i nadále, ještě dalších téměř 30 let, až to roku 1948, kdy zemřela. Dům byl poprvé otevřen pro veřejnost jako muzeum dne 14. června roku 1953.

Dne 25. července roku 1962 bylo Kongresem rozhodnuto, že oblast Sagamore Hill se sídlem prezidenta bude vyhlášeno za národní historické místo a bude pod ochranou organizace National Park Service. Místo je navíc od roku 1966 zapsáno i v registru národních památek. Kolem 23 místností je v současné době otevřeno pro veřejnost, návštěvníci si tak mají možnost prohlédnout, jak si bydlel americký prezident se svou rodinou. Veškeré vybavení v domě je totiž původní. V místě najdete také Muzeum Theodora Roosevelta, které popisuje život a kariéru 26. prezidenta USA. Sagamore Hill je otevřeno po celý rok, sedm dní v týdnu. Kromě prohlídky historických míst se mohou návštěvníci vydat na pěší výlet po naučné stezce, která vede k plážím, kam se chodili koupat i příslušníci Rooseveltovy rodiny.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko