Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Martin Luther King Jr NHS

Martin Luther King Jr. byl synem reverenda Martina Luthera Kinga seniora a jeho manželky Alberty Williams Kingové, který se stal americkým baptistickým kazatelem. Do světových dějin se však zapsal jako jeden z nejvýznamnějších vůdců Afroamerického hnutí za lidská práva.

Jeho snahou bylo ukončení rasového odlišování a diskriminace, které vedlo pouze k násilí a občanským nepokojům. Za tuto činnost mu byla v roce 1964 udělena Nobelova cena míru. Následně se začal zabývat také problémy afro-americké komunity v USA, kterými jsou například nerovnosti ve vzdělání, možnostech výběru povolání, zdravotní péče či právo volit. King organizoval a vedl protestní pochody černých obyvatel za právo volit, za ukončení rasové segregace a další občanská práva. S těmito názory měl velký úspěch u černošského obyvatelstva a stal se tak významnou osobou americké politické scény druhé poloviny 60. let 20. století. Většina z jeho navržených práv byla úspěšně zakomponována do právního řádu Spojených států.

Martin Luther King byl zavražděn při atentátu dne 4. dubna roku 1968 v Memphisu ve státě Tennessee. Kolem 18 hodiny večer měl zrovna projev na balkóně 2. patra motelu Lorraine. Jeho vražda odstartovala sérii nepokojů ve více než 60 městech. Kingův pohřeb se konal o 5 dní později a zúčastnilo se ho kolem 300 tisíc lidí. Kingův vrah byl zadržen o necelé 2 měsíce později a odsouzen k 99 letům vězení. V roce 1977 byl Martin Luther King posmrtně vyznamenán prezidentem Jimmy Carterem Prezidentskou medailí svobody. Od roku 1986 je den výročí jeho narození slaven jako státní svátek spojených států. Roku 2004 obdržel King ještě Zlatou medaili Kongresu.

Místo, kde se Martin Luther King narodil a kde vyrůstal, bylo 5. května 1977 vyhlášeno kulturní památkou a od roku 1980 je Národním historickým místem. Součástí této významné památky je také kostel Ebenezera Babtista, kde kázal Kingův otec Martin Luther King Sr. Oblast rozkládající se na ploše 35 akrů je spravována vládou a uctívá život tohoto bojovníka za svobodu a lidská práva.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko