Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jimmy Carter NHS

James Earl Carter Jr. je americký demokratický politik, který se stal v letech 1977 – 1981 devětatřicátým prezidentem Spojených států amerických. Narodil se v roce 1924 ve městečku Plains v Georgii. Studoval námořní akademii a posléze sloužil v americkém námořnictvu US Navy. V roce 1953 však převzal rodinnou farmu a další podniky. Předtím, než se stal prezidentem USA, byl guvernérem a senátorem státu Georgie.

Během svého volebního období zorganizoval mírovou dohodu mezi Egyptem a Izraelem a intenzivně se také zabýval lidskými právy. V roce 1979 začala klesat jeho obliba u obyvatelstva. Bylo to také podmíněno potížemi s americkými rukojmími v Íránu a rovněž sovětskou invazí do Afghánistánu. Carter začal být považován za slabého prezidenta, za jehož úřadování výrazně klesl vliv Spojených států amerických ve světě. V roce 1980 byl ve volbách poražen Ronaldem Reaganem.

Po odchodu z úřadu se začal Carter věnovat charitě, dobročinným akcím a také pomáhal v řešení některých mezinárodních konfliktů. Za toho celoživotní úsilí v roce 2002 obdržel Nobelovu cenu za mír. Se svou ženou Rosalynn se usadil ve svém rodném městě Plains v jihozápadní Georgii. Carterovo rodiště bylo vyhlášeno Národním historickým místem, kde se nachází muzeum a knihovna. Návštěvníci tak mohou sledovat, jak se z obyčejného venkovského chlapce stal 39. prezident USA.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko