Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sitka NHP

V roce 1910 byl na rozloze 43 hektarů vyhlášen federální vládou USA Národní historický park Sitka, který je tak dnes nejstarším parkem v zemi. V této oblasti v minulosti žil indiánský kmen Tlingitů, který byl v roce 1804 poražen ruskými přistěhovalci.  Sitka se tak stala hlavním městem ruské Aljašky.

Sitku najdeme v jihovýchodní části Aljašky, na ostrově Mountainous Baranof Island. Ze všech stran ji obklopují malé, ale hustě zalesněné ostrůvky. Nedaleko se tyčí sopky Mount Edgecumbe a Mt. Fuji. Původní indiánské obyvatelstvo zde po sobě zanechalo velké množství památek, zejména historických obydlí. Můžete zde najít velkou kolekci indiánských totemů a také ukázky indiánských tanců a rituálů. Nejstarší výrobky domorodých indiánů si můžete prohlédnout v muzeu Sheldon Jackson. Toto muzeum je umístěno do nejstarší betonové budovy, která byla na Aljašce postavena.

Po příchodu Rusů se zde začaly stavět nejrůznější světské stavby, jako například pravoslavná katedrála St. Michel z let 1844 – 1848 nebo Castle Hill. Katedrála St. Michel je bezpochyby nejfotografovanější památkou městečka, byla první stavbou tohoto typu ve Spojených státech. V roce 1966 byla katedrála zničena požárem a později zrekonstruována.

Území Sitky bylo následně Američany odkoupeno od ruské vlády. Přesto se zde do dnešních dní dochovalo množství ruských staveb a Sitka je tak plná ruské historie. Nejstarší ruskou nepoškozenou stavbou ve městě je Russian Bishop´s House postavený v roce 1842 pro biskupa zdejší komunity.

Sitka je díky své skvělé poloze přitažlivá také pro nádhernou okolní krajinu a bohatý podmořský život. Okolí Sitky se tak stalo domovem pro mnoho druhů divokých zvířat, jako třeba pro vydry, tuleně, orly nebo racky. Nedaleký ostrov St. Lazaria je útočištěm pro početné druhy divokého ptactva, které zde v letních měsících hnízdí a později vyvádějí mladé. Celý ostrůvek byl proto vyhlášen zvířecí rezervací Alaska Maritime National Wildlife Refuge.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko