Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Death Valley NP

Death Valley, neboli česky Údolí smrti je nejníže položeným místem Ameriky a vlastně i celé západní polokoule. Celá tato oblast je považována za nejsušší místo a nejteplejší poušť na světě. Průměrné roční srážky nedosahují ani 5 cm. V letních měsících zde panují extrémní a nesnesitelná vedra, kdy rtuť teploměru vystoupá běžně přes 50°C. Hlavní turistická sezóna probíhá v Death Valley v zimním období, protože je klima o něco snesitelnější. Turisté mají možnost se ubytovat v klimatizovaných pokojích nebo kempech.

Park se rozkládá na ploše 8 tisíc km2 směrem na jihozápad od pohoří Sierra Nevada ve Velké sníženině, při okraji Mohavské pouště. Údolí se táhne v délce 225 km a je součástí stejnojmenného národního parku, který byl vyhlášen v roce 1994. Svůj název Údolí smrti získalo údolí kvůli nehostinným podmínkám, které zde panují, ale také kvůli hrůzostrašným legendám spojených s touto oblastí. I přesto, jak je krajina nevlídná a nehostinná se zde udržují odolné formy života. Objeveno zde bylo 1000 druhů rostlin, které se dokázaly vyrovnat s těmito specifickými podmínkami. Mezi tyto odolné rostliny patří například nejrůznější druhy kaktusů.

V daleké minulosti, před více než 500 miliony lety bylo toto území pokryto mořem, proto je dnes celá oblast bohatá na výskyt fosilií. Navíc jsou zde také bohatá ložiska minerálů a solí. Okolní skály a horské hřebeny vznikly vrásněním a pohybem zemské kůry.

Novodobá historie Death Valley je spojena se zajímavým nerostem – boraxem. Jeho ložisko bylo roku 1881 objeveno na dně údolí. Jelikož byl v té době na trhu hodně ceněný a žádaný, bylo zde během 2 let vystavěno zařízení Harmony Borax Works starající se o těžbu a následné zpracování minerálů. Bylo také třeba dostat vytěžené nerosty z pouště do civilizace, proto vznikla cesta zvaná Twenty Mule Team Trail. V roce 1888 společnost zkrachovala a dál se již netěžilo. V současné době si tady přesto můžete prohlédnout zbytky vybavení a ruiny tehdejších staveb. V nejstarší budově postavené roku 1883 bylo otevřeno muzeum boraxu.

Stále noví lidé sem byli přitahováni vidina bohatství, když se rozkřiklo, že se zde kromě boraxu vyskytují také bohatá ložiska zlata, stříbra, mědi a dalších minerálů. Jakmile ale bylo vše podstatné vytěženo, lidé odešli a zanechali po sobě jen opuštěná městečka a osady. Těm se dnes říká Ghost Towns,neboli Města duchů. Nejznámější jsou městečka Panamit City, Ballarat, Chloride City, Rhyolite, Harrisburg, Greenwater, Skidoo nebo Leadfield.

Turisté do Death Valley přijíždí zejména proto, aby se pokochali přírodními zajímavostmi, kterých je zde opravdu dostatek. Jednou z nich je například část solného pole Badwater, které se nachází 86 metrů pod úrovní moře a je tak nejníže položeným místem na západní polokouli. Oproti tomu nejvyšší vrchol národního parku Teleskope Peak, ležící v pohoří Panamit Range, dosahuje nadmořské výšky 3368 metrů. Úchvatný je rovněž pohled na četné kaňony, impozantní skalnaté útvary, písečné duny, sopečné krátery či přírodní mosty. Nejkrásnější výhled na celé Údolí smrti se naskýtá z vyhlídky Dante´s View nacházející se ve výšce 1669 metrů nad mořem. Další zajímavostí údolí je solné pole Devill's Golf Course, kde z původního jezera zbyla po odpaření jen silná solná vrstva.

Moderní doba s sebou přinesla nejrůznější vymoženosti, proto i mezi vyprahlou pouštní krajinou můžete narazit na svěže zelené golfové hřiště. Nedaleko byl vysázen datlový les i palmový háj, který zde přežívá jen díky umělému zavlažování. Ať už v Údolí smrti navštívíte jen hlavní turistické atrakce nebo se vydáte na dobrodružnější výpravu, vždy ve vás zanechá jedinečné vzpomínky. Navíc zde v noci můžete pozorovat překrásnou oblohu posetou miliony hvězd. V takovém množství je neuvidíte snad nikde jinde na světě.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko