Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

South Bend

South Bend se rozkládá na severu amerického státu Indiana a je jejím čtvrtým nejlidnatějším městem.  Je krajským městem St. Joseph County, žije zde kolem 120 tisíc obyvatel, ale celá metropolitní oblast má více než 320 tisíc obyvatel. Město je ekonomickým a kulturním centrem regionu, který je známý jako Michiana.

South Bend leží podél cesty Indiana Toll Road, v ohybu řeky St. Joseph River, který dal také městu název. Oblast byla prvně osídlena obchodníky s kožešinami na počátku 19. století. Město vzniklo v roce 1865 díky různým obchodníkům a překupníkům, kteří se zde usadili. Strategická poloha města a jeho dostupnost po vodě vedla k rozvoji těžkého průmyslu. Vznikly zde i první společnosti a průmyslové podniky, jako například Studebaker nebo Oliver Chilled Plow Company.

Dnes mezi největší průmyslová odvětví patří zdravotnictví, školství a malé firmy. Mnoho lidí zaměstnávají společnosti Bosch, AM General nebo Crowe Horwath. Ekonomika města je z velké části podporována také cestovním ruchem. Ve městě se nachází 8 vysokých škol a řada univerzit, z nichž nejvyhlášenější je University of Notre Dame. V South Bendu se nachází druhé nejvytíženější letiště v Indianě, které jej spojuje s městy jako je Chicago, Cleveland, Detroit, Minneapolis, Las Vegas, Orlando, Tampa, Cincinnati či Atlanta.

Veřejná doprava je ve městě zajišťována autobusy, které spojují centrum s předměstími. Všechny autobusy zde jezdí na ekologický pohon. V provozu je také elektrická příměstská železnice South Shore Line, která spojuje letiště s podzemní stanicí Millennium Station v centru Chicaga. Společnost Amtrak provozuje vlakovou dopravu do ostatních velkých měst.

K hlavním turistickým lákadlům města patří Center for History, které je druhou nejstarší historickou společností v Indianě. Provoz byl zahájen v roce 1867 a dodnes návštěvníkům interpretuje historii regionu severní Indiana. Centrum se nachází v zámku z roku 1895, který je zapsán v Národním registru historických míst. Dále můžete ve městě navštívit ještě Vlastivědné muzeum, Studebaker National Museum, muzeum umění South Bend Museum of Art či Morris Performing Arts Center. Kulturní život zajišťuje také divadlo South Bend Civic Theatre založené v roce 1957.

Na okraji města byla v roce 1902 otevřena zoologická zahrada Potawatomi Zoo, která je nejstarší zoo v Indianě. Prohlédnout si zde můžete více jak 400 zvířat na ploše 23 akrů. Kromě této zahrady se South Bend pyšní ještě mnoha dalšími parky, které slouží k rekreačním účelům. Každoročně je město dějištěm křesťanského hudebního festivalu World Pulse Festival, který pravidelně navštíví více jak 50 tisíc návštěvníků.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko