Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Worcester

Worcester je město se 180 tisíci obyvateli, které se nachází v samotném středu amerického státu Massachusetts. Je třetím největším městem Nové Anglie a také krajským městem Worcester County. Rozkládá se asi 40 kilometrů západně od Bostonu a často bývá označován za „Srdce společenství“. Město je také známo jako kolébka éry viktoriánské architektury a pojmenováno bylo podle města Worcester v Anglii.

Prvními osadníky v oblasti dnešního Worcesteru byli v roce 1673 Angličané. Vzniklo zde malé městečko s přibližně šesti domy, které však bylo 2. prosince roku 1675 během války krále Filipa vypáleno. Osadníci byli tehdy buď zabiti, nebo vyhnáni. Nové město s názvem Quinsigamond vzniklo v roce 1684 o kousek dále. V září téhož roku však osadník Daniel Gookin a mnoho dalších lidí žádali, aby se oficiální název města změnil na Worcester. Chtěli si tak připomenout historické město nacházející se v jejich rodné zemi.

Město však bylo neustále napadáno původním indiánským obyvatelstvem a proto bylo roku 1713 přesídleno ještě potřetí. Worcester byl uznán městem v roce 1722 a po ustanovení vlády roku 1731 byl Worcester vybrán jako město hrabství – později krajské město.

V roce 2006 bylo centrum města upraveno tak, aby sloužilo k obchodním, kulturním i obytným účelům. Jedenadvacáté století s sebou přineslo také rozvoj a výstavbu významných kulturních institucí ve městě. Dne 10. května roku 2009 bylo v důsledku nedostatku finančních prostředků ve městě uzavřeno divadlo Worcester Foothills Theatre a není jasné, zda bude někdy znovu otevřeno. Spoustu návštěvníků přitahuje také Hannover Theatre for the Performing Arts, které předvádí show broadwayského stylu.

Město je známé pro jeho četné instituce vyššího vzdělání. Najdete zde Lékařskou fakultu Univerzity Massachusetts, Vysokou školu svatého kříže, Polytechnický institut a Clark University.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko