Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Worcester

Worcester je město se 180 tisíci obyvateli, které se nachází v samotném středu amerického státu Massachusetts. Je třetím největším městem Nové Anglie a také krajským městem Worcester County. Rozkládá se asi 40 kilometrů západně od Bostonu a často bývá označován za „Srdce společenství“. Město je také známo jako kolébka éry viktoriánské architektury a pojmenováno bylo podle města Worcester v Anglii.

Prvními osadníky v oblasti dnešního Worcesteru byli v roce 1673 Angličané. Vzniklo zde malé městečko s přibližně šesti domy, které však bylo 2. prosince roku 1675 během války krále Filipa vypáleno. Osadníci byli tehdy buď zabiti, nebo vyhnáni. Nové město s názvem Quinsigamond vzniklo v roce 1684 o kousek dále. V září téhož roku však osadník Daniel Gookin a mnoho dalších lidí žádali, aby se oficiální název města změnil na Worcester. Chtěli si tak připomenout historické město nacházející se v jejich rodné zemi.

Město však bylo neustále napadáno původním indiánským obyvatelstvem a proto bylo roku 1713 přesídleno ještě potřetí. Worcester byl uznán městem v roce 1722 a po ustanovení vlády roku 1731 byl Worcester vybrán jako město hrabství – později krajské město.

V roce 2006 bylo centrum města upraveno tak, aby sloužilo k obchodním, kulturním i obytným účelům. Jedenadvacáté století s sebou přineslo také rozvoj a výstavbu významných kulturních institucí ve městě. Dne 10. května roku 2009 bylo v důsledku nedostatku finančních prostředků ve městě uzavřeno divadlo Worcester Foothills Theatre a není jasné, zda bude někdy znovu otevřeno. Spoustu návštěvníků přitahuje také Hannover Theatre for the Performing Arts, které předvádí show broadwayského stylu.

Město je známé pro jeho četné instituce vyššího vzdělání. Najdete zde Lékařskou fakultu Univerzity Massachusetts, Vysokou školu svatého kříže, Polytechnický institut a Clark University.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko