Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Springfield

Springfield je největším městem ležícím na řece Connecticut River a krajským městem Hampden County na západě státu Massachusetts. Se svými přibližně 160 tisíci obyvateli je Springfield třetím největším městem ve státě a zároveň čtvrté největší město v oblasti Nové Anglie. Springfield je často nazýváno jako „Město domů“.

Měst s názvem Springfield najdete ve Spojených státech opravdu nepočítaně, tento Springfiled byl však historicky první. Město leží v Pioneer Valley a je rodištěm Theodora Seusse Geisela, známého spíše jako Dr. Seuss. Springfield je také městem, kde James Naismith vymyslel hru zvanou basketball. Město je tak rodištěm basketballu a domovem Basketball Hall of Fame a hokejového týmu Springfield Falcons AHL.

Metropolitní statistická oblast Springfieldu se skládá ze tří krajů – Hampden, Hampshire a Franklin. Tato oblast má největší koncentraci institutů vyššího vzdělání v Nové Anglii. V G. W. Vincent Smith Art Museu si můžete prohlédnout největší sbírku čínských cloisonné (styl zdobení předmětů, druh dekorativní emailové techniky) v západním světě. Ve městě najdete také planetárium nebo památník Dr. Suess National Memorial. Springfield má také svůj vlastní orchestr.

Každé září se ve městě pravidelně koná výstava Eastern States Exposition, známá také jako „Big E“, která je největší v Nové Anglii a láká do Springfieldu tisíce turistů. Turisty však přitahuje město také z hlediska umění, historie a kultury. Jednou z vyhledávaných atrakcí jsou během vánočních svátků tzv. Bright Nights – ulice a silnice okolo města jsou vyzdobeny světly v podobě nejrůznějších pohádkových postav, z nichž mnohé jsou animované. K významným církevním stavbám města patří St.Michael´s Cathedral.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko