Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cambridge

Město Cambridge se nachází v americkém státě Massachusetts a je považováno za jakési předměstí, či součást města Boston. Rozkládá se blízko jeho středu, na severním břehu řeky Charles, která jej od samotného Bostonu odděluje.

Historie města sahá do roku 1630, kdy byla v místě dnešního Harvard Square založena malá osada. Nacházela se severozápadně od starého Bostonu a byla pojmenována Newetown. V roce 1636 zde byla založena škola pro kazatele a obec byla nakonec na počest britské univerzity přejmenována na Cambridge. Přesto, že šlo o obec převážně zemědělskou, usadilo se v ní i několik zámožných anglikánských rodin. V průběhu americké revoluce v roce 1775 sem zavítal i George Washington, aby povzbudil a zorganizoval dobrovolníky, kteří nakonec vytvořili americkou armádu.

V roce 1792 byl na místě dnešního Longfellow Bridge postaven Západní most a roku 1809 pak most Canal Bridge. Díky nim získalo město přímé spojení s Bostonem a začalo se rychle rozvíjet. Roku 1818 následovala výstavba silnic a železnic, založena byla i velká sklárna, která se stala hlavním zaměstnavatelem v oblasti. Roku 1846 bylo Cambridge již průmyslovým a obchodním městem. Po skončení 1. světové války žilo v Cambridgi 120 tisíc obyvatel, z nichž převážnou část živil právě rozvinutý průmysl. S ukončením provozu mnoha podniků začalo město získávat současný ráz intelektuálního centra s řadou škol, nemocnic a ústavů.

Dnes je to významné kulturní, turistické i vzdělávací centrum kraje. Město proslavily dvě vysoké školy – Harvardova Univerzita a Massachusetts Institute of Technology. S těmito instituty je nějakým způsobem spojeno kolem 130 držitelů Nobelových cen. V Cambridgi se však nachází celkově osm univerzit a škol – např. Cambridge College,  Episcopal Divinity School, Hult International Business School, Lesley University, Longy School of Music a Weston Jesuit School of Theology. Dále je zde množství základních a středních škol, veřejných, soukromých i církevních a s různým odborným zaměřením.

Cambridge se dělí na 13 oblastí a jeho orientačními body jsou náměstí (spíše křižovatky), vzdálené od sebe asi 1,5 km a ležící na červené lince bostonského metra.  K významným centrům města patří Kendall Square u Longfellowova mostu, Central Square v blízkosti radnice, Porter Square a Harvard Square, které je obchodní centrem v sousedství univerzity a parku Cambridge Commons.

Turisté do Cambridge přijíždějí především kvůli Harvard Yard – v ústřední části univerzity je umístěn pomník Johna Harvarda. Blízko stanice Harvard Square je však také starý hřbitov a obecní park Commons, kde je památník americké armády. Směrem na západ vede dlouhá Brattle Street, kde je řada přepychových vil v koloniálním slohu z 18. století, v jedné z nich je muzeum básníka Longfellowa. Na konci ulice se rozkládá romantický hřbitov Mt. Auburn, krásný park s náhrobky bohatých rodin. Většina muzeí v Cambridgi je součástí univerzit, jsou však přístupná veřejnosti.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko