Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Saugus Iron Works NHS

Saugus Iron Works byly první ucelené železárny v Severní Americe, které byly v provozu v letech 1646 až 1668. Součástí národní historické památky jsou dnes zrekonstruované pece, kovárny a válcovny, které pochází většinou ze 17. století. Železárny se nachází asi 16 km severovýchodně od centra Bostonu, ve státě Massachusetts.

V oblasti se nachází archeologické naleziště, kde byly objeveny nejrůznější předměty pocházející z období 17. století a postupně je odhalován celý komplex historických hutí. Díky archeologickým pracím je možné zjistit, jakou úlohu hrála ve své době výroba železa, jaký měla vliv na osídlení oblasti a jak důležitá byla pro tvorbu raných dějin národa. Rozsáhlé archeologické výzkumy byly provedeny hlavně mezi lety 1948 a 1953 Rolandem W. Robbinsem. Pod otevřeným nebem si tak dnes můžete prohlédnout jednotlivé továrny i vodní kola poháněná řekou Saugus River.

Seznámíte se s technologií výroby železa v 17. století, s inženýrskými a projektovými metodami, s místním i zahraničním obchodem, který zde v té době probíhal a také s životem a prací obyčejných lidí v Massachusettské Bay Colony. Bay Colony byla britská osada, která v 17. století vznikla na východním pobřeží Severní Ameriky v Nové Anglii. Dnes se na tomto místě rozkládá část Bostonu a města Salem.

Saugus Iron Works je dnes považována za předchůdce amerických průmyslových gigantů. Jednou z nejcennějších památek v oblasti je panský dřevěný dům Iron Works House pocházející z roku 1680, který stále stojí na svém původním místě. Byl postaven asi deset let poté, co v železárnách byla ukončena veškerá výroba. V letech 2005 a 2008 prošlo mnoho zdejších historických památek rozsáhlou rekonstrukcí. Kompletně zrenovována byla například budova muzea z roku 1917. Většina lokalit byla již znovu zpřístupněna pro veřejnost, park je však od listopadu do března každoročně uzavřen.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko