Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Saugus Iron Works NHS

Saugus Iron Works byly první ucelené železárny v Severní Americe, které byly v provozu v letech 1646 až 1668. Součástí národní historické památky jsou dnes zrekonstruované pece, kovárny a válcovny, které pochází většinou ze 17. století. Železárny se nachází asi 16 km severovýchodně od centra Bostonu, ve státě Massachusetts.

V oblasti se nachází archeologické naleziště, kde byly objeveny nejrůznější předměty pocházející z období 17. století a postupně je odhalován celý komplex historických hutí. Díky archeologickým pracím je možné zjistit, jakou úlohu hrála ve své době výroba železa, jaký měla vliv na osídlení oblasti a jak důležitá byla pro tvorbu raných dějin národa. Rozsáhlé archeologické výzkumy byly provedeny hlavně mezi lety 1948 a 1953 Rolandem W. Robbinsem. Pod otevřeným nebem si tak dnes můžete prohlédnout jednotlivé továrny i vodní kola poháněná řekou Saugus River.

Seznámíte se s technologií výroby železa v 17. století, s inženýrskými a projektovými metodami, s místním i zahraničním obchodem, který zde v té době probíhal a také s životem a prací obyčejných lidí v Massachusettské Bay Colony. Bay Colony byla britská osada, která v 17. století vznikla na východním pobřeží Severní Ameriky v Nové Anglii. Dnes se na tomto místě rozkládá část Bostonu a města Salem.

Saugus Iron Works je dnes považována za předchůdce amerických průmyslových gigantů. Jednou z nejcennějších památek v oblasti je panský dřevěný dům Iron Works House pocházející z roku 1680, který stále stojí na svém původním místě. Byl postaven asi deset let poté, co v železárnách byla ukončena veškerá výroba. V letech 2005 a 2008 prošlo mnoho zdejších historických památek rozsáhlou rekonstrukcí. Kompletně zrenovována byla například budova muzea z roku 1917. Většina lokalit byla již znovu zpřístupněna pro veřejnost, park je však od listopadu do března každoročně uzavřen.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko