Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Longfellow NHS

Henry Wadsworth Longfellow byl významným americkým básníkem, prozaikem a překladatelem, který patří k velkým klasikům americké literatury. Narodil se 27. února roku 1807 ve státě Massachusetts a zemřel 24. března roku 1882. Napsal mnoho důležitých děl, jako například Paul Revere's Ride, A Psalm of Life nebo Evangeline. Jeho patrně nejvýznamnějším dílem se však stal epos „Píseň o Hiawathovi“. Je také autorem prvního amerického překladu Dantovy Božské komedie a za svého života byl členem literární skupiny známé pod názvem Fireside Poets.

V Massachusetts se dnes nachází dům – Longfellow House, kde spisovatel po nějakou dobu působil. Byl postaven v roce 1759 pro zámožného monarchu Johna Vassalla. Roku 1774, v předvečer Americké Revoluce, však musel společně se svou rodinou narychlo dům opustit a utéct pod britskou ochranu do Bostonu. Dům byl tak později využíván prezidentem Georgem Washingtonem a sloužil jako jeho velitelství. Washington zde sídlil po dobu více než 9 měsíců, během obléhání Bostonu v letech 1775 – 1776. V tomto období jej v domě navštívil dokonce Benjamin Franklin, Abigail a John Adamsovi a další revoluční vůdci.

V roce 1791 byl dům odkoupen lékárníkem Andrewem Craigiem, který v něm žil po dobu revoluční války a chytře s tímto nemovitým majetkem podnikal. Tedy až do té doby, než zkrachoval. V té době také upravil boční verandu a rozšířil zadní část domu.

Samotný spisovatel Henry Wadsworth Longfellow obýval dům od roku 1837 až do roku 1882, kdy zemřel. Když si vzal v roce 1843 za manželku Frances Appleton, její otec odkoupil tento dům, aby jej mohl dát novomanželům jako svatební dar. Longfellow do té doby obýval pronajatý pokoj v tomto domku a určitě by se mu ani nezdálo, že bude jednou celý dům jeho. Dům byl po celou dobu své existence vyhledávanou lokalitou pro setkávání nejrůznějších prominentních osobností, filosofů a spisovatelů, včetně Ralpha Waldo Emersona, Nathaniela Hawthorna a Charlese Dickense.

Potomci Longfellowa ochraňovali tuto stavbu i s kompletním domovním vybavením až do roku 1962, kdy dům předali do péče národa. Národní historické místo pod názem Longfellow House je dnes pod ochranou organizace National Park Service. Četné sbírky, rozsáhlé archivy a historické základy dělají z tohoto domu unikátní pokladnici ukrývající kus americké historie.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko