Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Essex NHA

Město Essex se nachází ve stejnojmenném regionu ve státě Massachusetts, asi 26 mil severně od Bostonu. Žije zde kolem 4 tisíc obyvatel. Město bylo společně s dalšími zajímavými lokalitami v oblasti v roce 1996 americkým Kongresem zapsáno pod národní památkový prostor.  Ten se rozkládá na ploše 500 čtverečních mil na východě Massachusetts v Essex County, severně od Bostonu.

Památkový prostor zahrnuje pod sebe stovky historických památek a zajímavostí staveb, které se týkají námořní historie nebo průmyslové revoluce. Hlavní atrakce se nachází v Salemu, Newburyportu a Gloucesteru. Také venkov a menší města uchovávají mnoho historicky významných lokalit, které jsou turisticky přitažlivé. V oblasti se nachází celá řada historických přístavů a lákavá jsou rovněž města v Nové Anglii.

Krajina je posetá nejrůznějšími průmyslovými továrnami a pracovními farmami. Je zde však také krásná příroda a krajina je protkána množstvím stezek pro pěší turistiku. Podél pobřeží se táhnou dlouhé písečné pláže a směrem do vnitrozemí se sem tam objevují i bažiny. Tento významný prostor v dnešní době spravuje Národní památková komise (ENHC).

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko