Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Essex NHA

Město Essex se nachází ve stejnojmenném regionu ve státě Massachusetts, asi 26 mil severně od Bostonu. Žije zde kolem 4 tisíc obyvatel. Město bylo společně s dalšími zajímavými lokalitami v oblasti v roce 1996 americkým Kongresem zapsáno pod národní památkový prostor.  Ten se rozkládá na ploše 500 čtverečních mil na východě Massachusetts v Essex County, severně od Bostonu.

Památkový prostor zahrnuje pod sebe stovky historických památek a zajímavostí staveb, které se týkají námořní historie nebo průmyslové revoluce. Hlavní atrakce se nachází v Salemu, Newburyportu a Gloucesteru. Také venkov a menší města uchovávají mnoho historicky významných lokalit, které jsou turisticky přitažlivé. V oblasti se nachází celá řada historických přístavů a lákavá jsou rovněž města v Nové Anglii.

Krajina je posetá nejrůznějšími průmyslovými továrnami a pracovními farmami. Je zde však také krásná příroda a krajina je protkána množstvím stezek pro pěší turistiku. Podél pobřeží se táhnou dlouhé písečné pláže a směrem do vnitrozemí se sem tam objevují i bažiny. Tento významný prostor v dnešní době spravuje Národní památková komise (ENHC).

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko