Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

New Bedford Whaling NHP

New Bedford byl v minulosti předním městem ve velrybářském odvětví až do doby Americké občanské války. S lovem velryb souviselo mnoho dalších činností, rozvíjela se tak komplexní podniková síť, stavěly se lodě, šily plachty, vyráběly lana, sudy a hotové lodě se následně pojišťovaly. Každý sponzor, zástupce firmy vyrábějící lodě nebo kdokoliv, kdo měl něco společného s loďařstvím, si v té době přišel na obrovské zisky. Ne nadarmo byl New Bedford po nějaký čas považován za nejbohatší město na světě. 

Město tak bylo vzorným příkladem pracovitosti a vynalézavosti a reprezentovalo ducha země. V polovině 19. století se zde nacházel největší rybářský přístav na Zemi. New Bedford byl také velmi kosmopolitní město, členové lodních posádek byli nejrůznějších národností, pocházeli z Kapverdských ostrovů, Azor, Portugalska nebo západní Indie.

V současné době je město New Bedfort společně se svým okolím vyhlášeno národním historickým parkem, který uchovává historické a kulturní památky spojené se slavnou velrybářskou érou, která v New Bedfordu panovala v první polovině 19. století. Park zahrnuje široké spektrum podniků, obytných domů, továren, ale i paláců s patrným vlivem řecké, italské a viktoriánské architektury. Jsou zde také četná muzea, která uchovávají historické exponáty a záznamy z té doby. Seznámit se tak můžete s tím, jak velký finanční vliv měl v té době lov velryb a jak se to podepsalo na okolní krajině.

Při procházce dlážděnými ulicemi města půjdete po stopách Hermana Melville a Fredericka Douglasse a dozvíte se něco o jejich pozoruhodné době. Dnes zde můžete navštívit turistické centrum, kde jsou vám k dispozici nejrůznější brožury a letáky a historii a současnosti města. Lepší je však zamířit do muzea New Bedford Whaling Museum, kde se toho dozvíte mnohem více. New Bedford Whaling Museum  je největším muzeem v Americe věnované historii amerického velrybářského průmyslu a jeho největšímu přístavu. Pravidelně se zde pořádají nejrůznější výstavy, publikace a programy zaměřené na historii lovu velryb v dané oblasti. Je zde umístěna nejrozsáhlejší sbírka umění, artefaktů a rukopisů souvisejících s lovem od konce 18. století až do počátku století dvacátého.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko