Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

New Bedford Whaling NHP

New Bedford byl v minulosti předním městem ve velrybářském odvětví až do doby Americké občanské války. S lovem velryb souviselo mnoho dalších činností, rozvíjela se tak komplexní podniková síť, stavěly se lodě, šily plachty, vyráběly lana, sudy a hotové lodě se následně pojišťovaly. Každý sponzor, zástupce firmy vyrábějící lodě nebo kdokoliv, kdo měl něco společného s loďařstvím, si v té době přišel na obrovské zisky. Ne nadarmo byl New Bedford po nějaký čas považován za nejbohatší město na světě. 

Město tak bylo vzorným příkladem pracovitosti a vynalézavosti a reprezentovalo ducha země. V polovině 19. století se zde nacházel největší rybářský přístav na Zemi. New Bedford byl také velmi kosmopolitní město, členové lodních posádek byli nejrůznějších národností, pocházeli z Kapverdských ostrovů, Azor, Portugalska nebo západní Indie.

V současné době je město New Bedfort společně se svým okolím vyhlášeno národním historickým parkem, který uchovává historické a kulturní památky spojené se slavnou velrybářskou érou, která v New Bedfordu panovala v první polovině 19. století. Park zahrnuje široké spektrum podniků, obytných domů, továren, ale i paláců s patrným vlivem řecké, italské a viktoriánské architektury. Jsou zde také četná muzea, která uchovávají historické exponáty a záznamy z té doby. Seznámit se tak můžete s tím, jak velký finanční vliv měl v té době lov velryb a jak se to podepsalo na okolní krajině.

Při procházce dlážděnými ulicemi města půjdete po stopách Hermana Melville a Fredericka Douglasse a dozvíte se něco o jejich pozoruhodné době. Dnes zde můžete navštívit turistické centrum, kde jsou vám k dispozici nejrůznější brožury a letáky a historii a současnosti města. Lepší je však zamířit do muzea New Bedford Whaling Museum, kde se toho dozvíte mnohem více. New Bedford Whaling Museum  je největším muzeem v Americe věnované historii amerického velrybářského průmyslu a jeho největšímu přístavu. Pravidelně se zde pořádají nejrůznější výstavy, publikace a programy zaměřené na historii lovu velryb v dané oblasti. Je zde umístěna nejrozsáhlejší sbírka umění, artefaktů a rukopisů souvisejících s lovem od konce 18. století až do počátku století dvacátého.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko