Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Boston Harbor Islands NPA

Národní rekreační oblast Boston Harbor Islands se rozkládá v Bostonské zátoce, nedaleko přístavu stejnojmenného města. Tato oblast se skládá z několika ostrovů a poloostrovů, z nich mnohé slouží jako veřejné rekreační oblasti. Některé jsou však tak malé, že se staly vhodným útočištěm pro divokou zvěř. Tento prostor je pod ochranou společenství Boston Harbor Island Partnership. Zahrnuje pod sebe také státní park Boston Harbor Islands,jež je řízen Massachusettským svazem.

Mezi atrakce, které park nabízí, patří pláže, četné turistické stezky, či pevnost Fort Warren, jež je upomínkou na dobu Americké občanské války a je situována na ostrově Georges Island. Nejdou z největších turistických lákadel oblasti je však téměř 30 metrů vysoký maják Boston Light stojící na ostrově Little Brewster Island. Byl postaven v roce 1716 a stal se tak nejstarším majákem v celých Spojených státech amerických. Už po několik staletí vítá lodě připlouvající do bostonského přístavu.

Původní stavba byla sice v roce 1776 zničena britskými vojáky, ale nedlouho na to – již v roce 1783 na stejném místě vyrostl maják nový, který zde stráží pobřeží doposud. Přestože je Boston Harbor Light i se svými architektonickými přeměnami nejstarším majákem v zemi, dočkal se až jako poslední na celém severoamerickém kontinentu automatizace. K té došlo teprve v roce 1998 a do té doby zde normálně působila lidská posádka. Také dnes se však na majáku střídá tříčlenná pobřežní stráž.

Na ostrovy Georges Island a Spectacle Island je možné se během hlavní sezóny dostat trajektem z Bostonu nebo Quincy. Trajekty pendlují mezi jednotlivými ostrovy sem a tam a umožňují tak nejen o víkendech, ale i během letních pracovních dnů dostat se na ostrovy, jako je třeba Hull a Hingham. Cesta na ostrovy z přístavu v Bostonu zabere asi 45 minut a během chvilky se tam z rušného centra města ocitnete uprostřed krásné a nedotčené přírody.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko