Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lowell NHP

Lowell se nachází v oblasti Middlesex County a je čtvrtým největším městem ve státě Massachusetts. Město je pojmenováno po svém zakladateli Francisi Cabot Lowellovi, což byl textilní průmyslník, který pomohl vytvořit první plánovanou průmyslovou obec. Již v první polovině 19. století se město Lowell stalo hlavním centrem pro textilní výrobu. Vodní energie se zde získávala z Pawtucket Falls na Merrimack River.

Během průmyslové revoluce tak Lowell dominoval průmyslu s vlnou a bavlnou a toto prvenství mu vydrželo po více než 100 let. Lowellu se proto díky rozvinutému textilnímu průmyslu začalo přezdívat „Hřídelní město“ nebo „Americký Manchester“. V polovině 19. století byl Lowell druhým největším městem ve Spojených státech amerických a stal se uznávaným pro své národní úspěchy.

Město Lowell je tak dnes považováno za místo zrodu amerického průmyslu a založení zdejších továren bylo nejdůležitějším přechodem v sociálních dějinách Ameriky. Díky industrializaci tak vznikaly nová pracovní místa a zaměstnání zde našly také ženy. Docházelo k mnoha technologickým inovacím, výrobní stroje musely neustále držet krok s poptávkou po textilních výrobcích.

O rychlou a pravidelnou přepravu zboží se pak postaraly lokomotivy a železnice. Docházelo tak k mnoha vylepšením také v oblasti strojírenství a Lowellské továrny měly neutuchající úspěch. Po celé Americe posléze začaly vznikat další továrny podobné těm v Lowellu. Dnes je celé město prohlášeno národním historickým parkem, který je upomínkou na počátky americké průmyslové revoluce. Umožňuje návštěvníkům nahlédnout do minulosti a seznamuje je s možnostmi využití vodní energie z Marrimack River. Park zároveň také odhaluje kulturní vazby se současností a představuje vize do budoucna.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko