Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lowell NHP

Lowell se nachází v oblasti Middlesex County a je čtvrtým největším městem ve státě Massachusetts. Město je pojmenováno po svém zakladateli Francisi Cabot Lowellovi, což byl textilní průmyslník, který pomohl vytvořit první plánovanou průmyslovou obec. Již v první polovině 19. století se město Lowell stalo hlavním centrem pro textilní výrobu. Vodní energie se zde získávala z Pawtucket Falls na Merrimack River.

Během průmyslové revoluce tak Lowell dominoval průmyslu s vlnou a bavlnou a toto prvenství mu vydrželo po více než 100 let. Lowellu se proto díky rozvinutému textilnímu průmyslu začalo přezdívat „Hřídelní město“ nebo „Americký Manchester“. V polovině 19. století byl Lowell druhým největším městem ve Spojených státech amerických a stal se uznávaným pro své národní úspěchy.

Město Lowell je tak dnes považováno za místo zrodu amerického průmyslu a založení zdejších továren bylo nejdůležitějším přechodem v sociálních dějinách Ameriky. Díky industrializaci tak vznikaly nová pracovní místa a zaměstnání zde našly také ženy. Docházelo k mnoha technologickým inovacím, výrobní stroje musely neustále držet krok s poptávkou po textilních výrobcích.

O rychlou a pravidelnou přepravu zboží se pak postaraly lokomotivy a železnice. Docházelo tak k mnoha vylepšením také v oblasti strojírenství a Lowellské továrny měly neutuchající úspěch. Po celé Americe posléze začaly vznikat další továrny podobné těm v Lowellu. Dnes je celé město prohlášeno národním historickým parkem, který je upomínkou na počátky americké průmyslové revoluce. Umožňuje návštěvníkům nahlédnout do minulosti a seznamuje je s možnostmi využití vodní energie z Marrimack River. Park zároveň také odhaluje kulturní vazby se současností a představuje vize do budoucna.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko